Кабмін схвалив законопроект, що полегшує закриття бізнесу
Кабінет міністрів України 23 березня схвалив проект закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедур припинення юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців", розробленого Державним комітетом України з питань регуляторної політики та підприємництва. Про це повідомив перший заступник Міністра економічного розвитку та торгівлі Вадим Копилов, повідомляє прес-служба Держкомпідприємництва.
"Сьогодні зареєструвати нове підприємство чи зареєструватися фізичною особою-підприємцем значно простіше ніж закрити підприємство, оскільки процедури закриття власної справи є занадто складними та обтяжливими. Близько 10% зареєстрованих фізичних осіб-підприємців фактично не здійснюють ніякої діяльності, а лише рахуються підприємцями ", - наголосив В.Копилов.
Також він зазначив, що запропонованими змінами, зокрема, передбачено скоротити кількість документів, які необхідно подавати для початку та завершення процедури припинення (з двох до одного документа для початку процедури, і з семи до п'яти - для завершення процедури припинення), а також скоротити строк внесення державним реєстратором до реєстру запису про припинення підприємницької діяльності - з трьох до одного дня.
Запропоновано встановити 30-денний строк для розгляду, прийняття рішення та направлення кожному кредитору повідомлення щодо задоволення його вимог. На сьогодні такий термін є необмеженим.
Також пропонується відмінити обов'язковість підтвердження ліквідаційного балансу аудиторським висновком, що дозволить заощадити юридичним особам від 5 до 10 тис. грн, а також відмінити обов'язковість нотаріального засвідчення підписів на ліквідаційному балансі (заощадження часу та коштів становитиме у сумі близько 150 грн).
Законопроектом також передбачено запровадження "принципу мовчазної згоди у сфері державної реєстрації", згідно з яким, до Єдиного державного реєстру вноситься запис про проведення державної реєстрації про закриття бізнесу за рішенням підприємця.
Цей законопроект дозволить скоротити витрати часу, пов'язані із процедурою припинення діяльності суб'єктів господарювання, а також створить умови, для зменшення корупційних проявів за рахунок відсутності контактування заявника із державним реєстратором та посадовими особами органів державної податкової служби та Пенсійного фонду України.