Кабінет міністрів України схвалив концепцію технічної модернізації системи централізованого оповіщення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій.
Кабінет міністрів України схвалив концепцію технічної модернізації системи централізованого оповіщення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій. Про це йдеться у розпорядженні уряду № 23-р від 15 січня 2014 р.
Уряд доручив Міністерству оборони, Державній службі з надзвичайних ситуацій разом з іншими заінтересованими центральними органами виконавчої влади розробити та подати у тримісячний строк Кабінетові міністрів України проект плану заходів щодо реалізації Концепції, схваленої цією концепцію.
Метою концепції є визначення вимог щодо розвитку та технічної модернізації системи централізованого оповіщення, оснащення її сучасними програмно-технічними засобами з використанням новітніх інформаційно-телекомунікаційних технологій оброблення, передачі та відображення інформації про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій, що забезпечить гарантоване і своєчасне доведення інформації до органів виконавчої влади, сил цивільного захисту, суб'єктів господарювання та населення.
Реалізацію концепції передбачається здійснити поетапно протягом 2014-2018 рр.
Можливі два варіанти розв'язання проблеми. Перший варіант передбачає модернізацію системи централізованого оповіщення та створення на її базі нової автоматизованої системи централізованого оповіщення. Перевагами такого варіанта є: модернізація технічних засобів оповіщення для забезпечення технічної можливості вирішення завдань, що покладаються на систему централізованого оповіщення в сучасних умовах; використання в системі централізованого оповіщення цифрових телекомунікаційних систем і систем комутації, сучасних побутових електронних пристроїв , створення умов для інтеграції автоматизованих систем раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення людей у разі їх виникнення, якими обладнуються об'єкти підвищеної небезпеки та ін.
Другий варіант передбачає створення нової автоматизованої системи централізованого оповіщення, що може призвести до виникнення ситуації, під час якої існуюча система централізованого оповіщення буде відключена, а створення нової системи не завершено.
"Оптимальним є перший варіант за умови фінансування за рахунок коштів державного і місцевих бюджетів та інших не заборонених законодавством джерел", - йдеться у документі.