ua en ru

Кабмін не виключає, що російський капітал буде допущений до приватизації "Укртелекому", "Теплогенерациі" і "Луганськтепловоза".

Кабмін України не виключає, що російський капітал буде допущений до приватизації "Укртелекому", "Теплогенерації" і "Луганськтепловоза", повідомляє РБК daily.

Заздалегідь домовленості про участь російських компаній в українській приватизації були досягнуті минулого тижня під час переговорів голови організації російського бізнесу "Ділова Росії" Бориса Тітова з віце-прем'єром українського уряду з питань економіки Сергієм Тігипком. За словами С.Тігіпка, Київ незабаром має намір розпочати процес передачі до приватних рук декількох великих компаній. Зокрема, приватизивано буде "Укртелеком", "Теплогенерація" і "Луганськтепловоз". Всі три компанії в різний час вже намагалися приватизувати, проте процес забуксував.
"Укртелеком" - найбільший в Україні оператор фіксованого зв'язку, державі належить 92,86%. Компанія включена в перелік до приватизації з 2007 р. Проте приватизація до цих пір не відбулася. У березні 2010 р. з'явилася офіційна інформація, що цього року на торги буде виставлено 67% акцій "Укртелекому".
У не менш складній ситуації знаходиться інший потенційний об'єкт приватизації - "Луганськтепловоз". Спроба приватизовувати холдинг в 2006 р. завершилася скандалом. Декілька компаній подали позови і оскаржили рішення ФДМУ щодо умов конкурсу, звинувативши керівництво ФДМУ в перевищенні компетенції при встановленні кваліфікаційних вимог до учасників конкурсу. Проведений конкурс став четвертою спробою з 1998 р. продати контрольний пакет акцій підприємства.
На зустрічі з Б.Тітовим С.Тігіпко натякнув, що російський бізнес може взяти участь в їх роздержавленні. Що стосується участі російських підприємців середньої руки з "Ділової Росії" в приватизації українських активів, то тут визначеність з'явиться після зустрічі С.Тігіпка з генрадою "Ділової Росії". Як повідомив РБК daily Б.Тітов, графік віце-прем'єра поки не складений, але зустріч пройде буквально найближчими місяцями. С.Тігіпко приїде до Москви і виступить на одному з найближчих засідань президії "Ділової Росії".
"Ми говоримо про скромніший бізнес, ніж виставлені на приватизацію холдинги, проте мова про значно більшу кількість компаній. Більше всього нас цікавлять активи харчової промисловості, сільського господарства, машинобудування, легкої промисловості", - пояснив Б.Тітов, додавши, що компанії - члени "Ділової Росії" вже подали в уряд України заявки на участь в приватизації декількох дрібних держкомпаній. Їх назв Б.Тітов поки не розкриває, відзначаючи, що зараз Київ думає, чи готова держава впустити російський капітал в ці компанії.