Кабмін не дав Кремлю посіяти паніку серед населення України, - Петренко
Критика дій української влади в економічній сфері була частиною інформаційної війни Росії для провокації соціальних протестів в Україні. Про це у середу, 4 березня, в ефірі 24 каналу заявив міністр юстиції України Павло Петренко.
Він зазначив, що українська влада зробила необхідні кроки для стабілізації ситуації, не дозволивши реалізуватися плану Кремля.
За його словами, протягом останніх декількох тижнів парламент, Президент і уряд працювали над тим, щоб отримати підтримку міжнародних фінансових організацій. В цей час всередині країни підігрівалися критичні настрої. "Ми почули багато популізму і критики з боку так званих експертів, в тому числі, представників політичних партій. Вони розповідали, що наша влада і наш уряд - повністю некомпетентні, що ми знищили економіку", - зазначив міністр.
У той же час, підкреслив політик, уряд вніс низку законів, які були спрямовані на стабілізацію, в тому числі і валютної політики. За словами Петренка, зокрема, йдеться про прийнятий в першому читанні закон, який передбачає зобов'язання великих імпортерів і експортерів повертати кошти з-за кордону. "В цілому документ буде прийнятий до кінця тижня", - прогнозує міністр.
Крім того, за його словами, значна частина критики стосувалася низьких соціальних стандартів. "Хочу офіційно сказати, що близько 90 млрд грн, які Україна вимушена витрачати тільки в цьому році на збройні сили, на війну, яку спровокував Путін, могли піти на ті самі пенсії і соціальні виплати. Це дало б можливість Україні в два рази збільшити пенсії 10 млн пенсіонерів. Ми могли б ці гроші спрямувати на покращення економіки", - сказав глава Мін'юсту.
Це ж, як зазначив міністр, стосується і валютної політики. "100 млрд грн було спрямовано на те, щоб врятувати банки і виплатити гроші людям, які є вкладниками цих банків", - зазначив він, додавши, що ці кошти могли піти на соціальні виплати.
"Коли групу критиканів очолює президент Росії - країни-агресора, ми розуміємо той план, який був у російської влади. Фактично протягом весни не дати можливість нам отримати кошти міжнародних фінансових організацій, не дати можливість стабілізувати економічну ситуацію і створити соціальні бунти, щоб усередині країни також спробувати знищити українську владу, але їм це не вдалося зробити", - додав глава Мін'юсту.
Він запевнив, що у Кабміну є бажання робити кроки щодо соціальної підтримки українців, але поки немає такої можливості. "Або ми підтримуємо армію і даємо їй боротися за нашу незалежність, або фактично ми втрачаємо незалежність. І тоді ні економіки, ні соціальних виплат не буде", - сказав він.
Втім, міністр переконаний, що якщо до кінця року ситуація на сході стабілізується, то той економічний потенціал, який буде сконцентрований завдяки реформам і змінам, буде спрямований на підтримку громадян України.