Гройсман заявив, що Україна повинна продавати електроенергію та "отримувати за це більше валюти"
Кабінет міністрів має намір розвивати експорт електроенергії. Про це заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман під час відвідування Хмельницької АЕС, передає прес-служба уряду.
"Наше завдання як країни - бути експортером електроенергії. Ми повинні продавати вироблену в Україні електроенергію та отримувати за це в Україну більше валюти, що буде позитивно впливати на економіку нашої держави", – заявив прем'єр.
Він додав, що необхідно переглянути програму розвитку атомної електроенергетики до 2040 року. Разом з тим, за словами Гройсмана, є завдання на середньострокову перспективу щодо розвитку галузі, які повинні бути вирішені протягом 5 років.
Нагадаємо, раніше міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик серед своїх пріоритетів називав збільшення експорту електроенергії з країни. Зокрема, Насалик запропонував дозволити атомним і тепловим електростанціям (АЕС і ТЕС), а також "Буршнынскому энергоострову" експортувати електроенергію за собівартістю її виробництва.
Як зазначають ЗМІ, з квітня 2012 року по січень 2015 року українська електроенергія для експорту у всіх напрямках на підставі урядових рішень купувалася на оптовому ринку країни без урахування дотаційних сертифікатів. Українські видання підкреслюють, що після скасування Кабінетом міністрів наприкінці грудня 2014 року цих розпоряджень Україна скоротила в 2015 році експорт електроенергії на 54,8% (на 4,4 млрд кВт/год) порівняно з 2014 роком - до 3,64 млрд кВт/год.
Дотаційні сертифікати - вид компенсації постачальникам електричної енергії, які працюють за регульованим тарифом, збитків від постачання електроенергії окремим категоріям споживачів, переважно населенню. Кожен постачальник за регульованим тарифом захищає в НКРЕКП обсяг дотаційних сертифікатів, виходячи з структури своїх споживачів.