Кабмін має намір схвалити законопроект про зниження податкового навантаження на фонд оплати праці
Кабінет міністрів України на своєму засіданні в четвер 11 липня 2013 р. може схвалити законопроект про зниження податкового навантаження на фонд оплати праці, згідно з яким зберігається можливість сплати ставки податку в 10% на доходи до 3 млн грн, а ставка єдиного соціального внеску становитиме 18% . Про це пише "Комерсант-Україна".
Роботодавці запевняють, що скорочення навантаження дозволить легалізувати 4 млн робочих місць.
Пакет законопроектів, підготовлених Міністерством доходів і зборів, спрямований на зниження податкового навантаження на доходи фізичних осіб та фонд оплати праці. З останньої версії поправок до Податкового кодексу і закон "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соцстрахування" зникла нульова ставка податку на доходи фізосіб (ПДФО). Її пропонувалося застосовувати до доходів до 18 тис. грн на рік (1,5 тис. грн на місяць)
Замість діючої зараз шкали в 15-17% до місячним доходам в обсязі менше або більше 10 мінімальних зарплат буде введена нова диференційована шкала. Ставка в 10% буде застосовуватися до доходів до 3 млн грн на рік (250 тис. грн на місяць), що зрівняє у податкових зобов'язаннях переважна більшість громадян. 15% буде стягуватися з доходу понад цього рівня, а 20% - понад 8 млн грн (666 тис. грн на місяць).
І хоча цю ідею в Мінфіні не підтримали, вона залишилася в законопроекті. Чиновники міністерства підрахували, що 92,5% надходжень податку забезпечують саме наймані працівники, а 97,2% з них отримують зарплату до 10 тис. грн і платять 15%. Тому зниження ставки податку торкнеться майже всіх працюючих і призведе до втрат місцевих бюджетів у розмірі 21,3 млрд грн. Без цієї норми втрати складуть 7,5 млрд грн.
Законопроект не передбачає загального декларування. Зараз декларація подається при річному доході понад 120 мінімальних зарплат (137,6 тис. грн), і якщо спочатку Міндоходов пропонувало знизити поріг до 18 тис. грн, то тепер - підняти до 3 млн грн.
Як заявили джерело в прес-службі міністерства, це не остаточний варіант, так як відомство розглядає можливість зробити подачу декларацій обов'язковою для всіх або зробити виняток для пенсіонерів, або зобов'язати подавати її тільки фізосіб, що мають більше одного джерела доходу.
Запропоноване зниження ставки єдиного соціального внеску вдвічі - до 18% - залишилося.
Але цю ініціативу, крім Мінфіну, не підтримали в Мінекономрозвитку, Мінсоцполітики, Пенсійному фонді та Федерації профспілок. Зниження доходів Пенсійного фонду складе більше 92 млрд грн, і лише різні компенсації можуть зменшити "дірку" до 33,8 млрд грн.
У Міндоходов кажуть, що соціальну реформу в четвер розглядатимуть в пакеті із законопроектами, що передбачають компенсатори втрат. Це забезпечить легалізація зарплат на суму 105 млрд грн, введення збору з операцій купівлі валюти, скорочення податкових пільг, зниження ставки ПДВ до 9% і введення податку з обороту в 2%.