Кабмін змінив законодавство щодо питання безоплатної передачі конфіскованих автомобілів. Відповідну постанову було ухвалено під час засідання Кабінету міністрів 30 червня, повідомляє прес-служба Міністерства юстиції України.
Як повідомив міністр юстиції Олександр Лавринович, проект постанови підготувало Міністерство юстиції, з метою разблокування механізму безоплатної передачі автомобілів, конфіскованих за рішеннями судів. Проблема полягала в необхідності забезпечення дійсно безоплатної передачі такого майна - механізм був фактично унеможливлений через низку не врегульованих у законодавстві питань.
Крім того, зміни були розроблені з метою унеможливити корупційні схеми ввезення транспортних засобів на митну територію України.
Так, уряд встановив можливість реєстрації конфіскованих та безоплатно переданих транспортних засобів без сплати мита, податків і зборів, передбачених при ввезення автомобілів на митну територію України. О.Лавринович нагадав, що порядок розпорядження майном, конфіскованим за рішенням суду і переданим органам державної виконавчої служби передбачає можливість безоплатної передачі такого майна, зокрема, дитячим будинкам сімейного типу, прийомним сім'ям.
Разом з тим, Кабінет міністрів встановив, що вилучене митними органами та передане безоплатно майно можливо відчужити лише за умови попередньої сплати мита та податків і зборів, які передбачені при імпорті цього майна.
Міністр юстиції наголосив, що постанова Кабінету міністрів спрямована не на зміну існуючого порядку оподаткування конфіскованих транспортних засобів, а на приведення положень постанов Кабінету міністрів у відповідність з Митним кодексом і законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання ринку автомобілів в Україні".
Міністр також підкреслив, що удосконалення порядку безоплатної передачі конфіскованих транспортних засобів сприятиме скороченню витрат Державного бюджету України, пов'язаних зі зберіганням конфіскованого за рішеннями судів майна. Таке майно не реалізується переважно у зв'язку з тим, що митні платежі, які нараховуються при його імпорті на територію України, перевищують ринкову вартість цього майна. Попит на таке майно відсутній.
У випадку неможливості безоплатно передати вказані транспортні засоби єдиним шляхом розпорядження ними є їх знищення (утилізація), в результаті чого держава несе додаткові витрати на проведення відповідних процедур.
Згідно із статистичними даними органів державної виконавчої служби за 2009 р., нереалізованими у зв'язку з відсутністю попиту були 3 059 транспортних засобів, конфіскованих за рішеннями судів. Загальна вартість цих транспортних засобів становила 116 млн 101 тис. 372 грн, з них - 96 млн 430 тис. 463 грн. - мито, податки і збори, що нараховуються при ввезенні товарів на митну територію України. Станом на кінець 1 кварталу 2010 р. нереалізованими залишались 3004 транспортні засоби.