За результатами аудиту використання коштів держбюджету, виділених на розвиток мінерально-сировинної бази та виконання держзамовлення на одержання приросту запасів корисних копалин, колегія Рахункової палати зробила висновок, що Кабмін і Мінприроди не забезпечили виконання Загальнодержавної програми розвитку мінерально-сировинної бази України на період до 2010 р., повідомляє прес-служба Рахункової палати.
Починаючи з 2006 р. не вдається зменшити залежність України від імпорту дефіцитної для національної економіки мінеральної сировини та наростити експортний потенціал країни за рахунок вітчизняних корисних копалин, що мають великий попит на світовому ринку.
На розвиток мінерально-сировинної бази та виконання держзамовлення з приросту запасів корисних копалин у 2008-2009 рр. уряд спрямував лише 60,6% відповідних надходжень держбюджету. Через це геологорозвідувальні роботи належним чином не фінансувалися.
Перевіркою встановлено, що протягом останніх років Кабмін віддав геологорозвідувальні роботи на відкуп приватним компаніям. Фактично в Україні приріст розвіданих корисних копалин не компенсується, запаси виснажуються, а обсяги геологорозвідки зменшуються. Аудит показав, що планування геологорозвідувальних робіт в Україні є неефективним, не дотримуються норми законодавства про закупівлі корисних копалин, відсутнє нормативно-правове і організаційне забезпечення Загальнодержавної програми розвитку мінерально-сировинної бази. Тож виконання її практично унеможливлюється.