Кабмін хоче спростити процедуру оренди приміщень для розповсюджувачів українських книг
Кабінет міністрів України на своєму засіданні 17 жовтня 2013 р. схвалив законопроект, що дозволяє розповсюджувачам книжок українською мовою укладати договори оренди державного та комунального майна без проведення конкурсу. Про це повідомила прес-служба Держкомтелерадіо.
Законопроект, розроблений Держкомтелерадіо України, пропонує внести зміни до деяких законів України у зв'язку з прийняттям закону України "Про адміністративні послуги".
У законопроекті йдеться про дві адміністративні послуги з чотирьох, які надає Держкомтелерадіо України. А саме - про видачу довідки про випуск та/або розповсюдження не менше як 50% книжкової продукції державною мовою та про оформлення подання Держкомтелерадіо України для видачі посвідки на тимчасове проживання в Україні працівників іноземних засобів масової інформації.
Зокрема, пропонується узгодити положення статті 9 закону України "Про оренду державного та комунального майна", на підставі якої на сьогодні здійснюється видача довідки про випуск та/або розповсюдження не менше як 50% книжкової продукції державною мовою, зі статтею 5 закону України "Про адміністративні послуги".
Держкомтелерадіо України пропонується передбачити положення, згідно з яким розповсюджувач видавничої продукції, що забезпечує розповсюдження не менш як 1 тис. примірників книжкової продукції державною мовою на рік, отримуватиме право на укладення договору оренди державного та комунального майна без проведення конкурсу.
"Такі законодавчі зміни стимулюватимуть господарську діяльність суб'єктів видавничої справи та впливатимуть на збільшення показників видання та розповсюдження книжкової продукції державною мовою", - йдеться в повідомленні.
Також законопроектом пропонується вилучити зі статті 5 закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" положення про необхідність внесення до Державної міграційної служби України подання Держкомтелерадіо України щодо отримання іноземними журналістами посвідки на тимчасове проживання на території України.
Ця норма закону збільшила перелік необхідних документів та ускладнила порядок отримання іноземними журналістами посвідки на тимчасове проживання. Скасування відомчого подання створить більш сприятливі умови для перебування та роботи іноземних журналістів в Україні.