Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко 25 вересня ц.р. в рамках участі в загальних дебатах 65-ої сесії Генеральної асамблеї ООН в Нью-Йорку провів зустріч з міністром закордонних справ Турецької Республіки Ахметом Давутоглу. Глава українського МЗС зазначив, що в останні півроку відносини між Україною та Туреччиною набули характеру справжнього стратегічного партнерства, найкращим свідченням чого є стабільне зростання товарообігу та взаємних інвестицій, підтримка Анкарою та Києвом міжнародних ініціатив один одного. Під час зустрічі А.Давутоглу підтвердив зацікавленість турецької сторони в участі в ініційованій Президентом України Віктором Януковичем міжнародній конференції високого рівня з питань ядерної безпеки, що відбудеться в квітні 2010 р. в Києві. Також глава МЗС Туреччини запевнив в підтримці його країною заявки України на головування в ОБСЄ в 2013 р., повідомляє прес-служба МЗС України.
Міністри детально обговорили перспективи реалізації спільних масштабних транспортних проектів. Зокрема, Україна зацікавлена в приєднанні Туреччини до українсько-білорусько-литовського транзитного залізничного маршруту перевезення контейнерів «Вікінг». Зі свого боку, міністр закордонних справ Турецької Республіки висловив ініціативу розглянути можливість створення транспортного коридору Україна - Туреччина - Єгипет та від Балтії до Червоного моря через Литву, Білорусь, Україну, Туреччину, Сирію та Йорданію. Окремо міністри обговорили можливості налагодження економічної співпраці в трикутнику Україна - Туреччина - Росія як державами, що відіграють роль мостів між Європою та Азією. «За останній рік Україні вдалося нормалізувати відносини або активізувати партнерство з усіма країнами, що становлять інтерес з точки зору створення транспортних коридорів на напрямках Схід - Захід та Північ - Південь, що дозволяє сьогодні всерйоз розглядати реалізацію найбільш амбітних маршрутів», - заявив К.Грищенко.
Також глави зовнішньополітичних відомств двох країн детально обговорили формат налагодження міжвідомчої співпраці з широкого кола питань, що становлять взаємний інтерес, і графік візитів на різних рівнях.