Зміни до закону "Про митний тариф України" носять фіскальний характер, - ФРУ
Зміни, що пропонуються до закону "Про митний тариф України" мають переважно фіскальний характер і не містять інструментів стимулюючих модернізацію та розвиток економіки. Так вважає заступника Голови Федерації роботодавців України Дмитро Олійник.
На його думку необхідність у підвищенні рівня тарифного захисту внутрішнього виробництва назріла вже давно. Проте, за словами Дмитра Олійника, законопроект "Про Митний тариф України" (щодо приведення ставок ввізного мита до критеріїв СОТ, від 30.03.2012 № 9241-д) має переважно фіскальний характер. "На жаль, позиції щодо захисту внутрішнього виробника в цьому законопроекті не відповідають потребам модернізації економіки, або ж відсутні взагалі. Законопроект потребує інструментів, що будуть стимулювати інноваційний розвиток української економіки", - вважає Олійник.
За даними Олійника законопроект передбачає суцільне підвищення ставок ввізного мита на понад 700 товарних позицій до максимального рівня, передбаченого зобов'язаннями України в СОТ. Пропозиції Федерації роботодавців передбачають, в першу чергу, зниження рівня ввізного мита на обладнання, комплектуючі і сировину, що не виробляються в Україні та підвищення ставок ввізного мита на готову продукції по тих позиціях, де вітчизняна продукція може конкурувати за якістю і ціною.
Саме комплексний підхід до оптимізації тарифного захисту внутрішнього виробництва і внутрішнього ринку, вважають в Федерації роботодавців України, дозволить, з одного боку, створити стимули для інноваційного розвитку економіки, а з іншого - створити нові робочі місця та наповнити державний і місцевий бюджети.