Зміни до Митного кодексу дозволять співробітникам митниці перевіряти фінансово-господарську діяльність підприємств
Зміни до Митного кодексу України дозволять співробітникам митниці проводити постаудит - перевіряти фінансово-господарську діяльність підприємств. Про це пише сьогодні "Комерсант-Україна", посилаючись на проект закону "Про внесення змін до Митного кодексу та інших законодавчих актів", який планується зареєструвати від імені голови комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Віталія Хомутинника.
За інформацією видання, ці поправки підготовлені спільно з Держмитслужбою, яка прагне спростити процедуру митного контролю, скоротити кількість необхідних документів і ввести електронне декларування.
З документа випливає, що Держмитниця претендує і на розширення своїх повноважень. Одним з видів митного контролю запропоновано зробити перевірку фінансово-господарської діяльності підприємств у питаннях дотримання митного законодавства. Митники зможуть аудіювати фінансову та бухгалтерську документацію, звіти, контракти, а також обстежувати виробничі, складські та торговельні приміщення суб'єкта. Перевірки (планові і позапланові) будуть тривати 90 робочих днів з можливістю їх припинення і продовження на невикористаний термін. У Держмитниці також хочуть самостійно формувати графік проведення перевірок без узгодження його з ДПАУ. Джерело в Держмитниці неофіційно розповіло, що повноваження по самостійному затвердженню плану перевірок необхідні службі тому, що в більшості випадку ДПАУ відмовляє у перевірці підприємств, якими зацікавилися митні органи (зараз аудит проводиться одночасно всіма контролюючими органами).
Підрозділи митної варти посилять контроль за переміщенням багажу та ручної поклажі фізосіб і зможуть проводити їх повторний огляд для боротьби з мінімізацією митних платежів. "Громадянам простіше провезти годинник вартістю 130 тис. євро під виглядом їх використання, ніж сплатити всі необхідні платежі з них", - зазначив заступник голови Держмитниці Сергій Семка, додаючи, що таким чином перевозяться парфумерія, коштовності, культурні цінності. Строки декларування запропоновано скоротити вдвічі - до п'яти днів. С.Семка пояснив, що в 90% випадках оформлення займає до трьох днів, тому вирішено переглянути строки подання декларацій.