За останні 3 місяці відбулися деякі зміни факторів, що впливають на макроекономіку
За останні 3 місяці спостерігалися зміни в ризиках, які можуть вплинути на макроекономічні показники України і стати причиною перегляду їх прогнозу Національним банком України. Про це в інтерв'ю "Українським Новынам" повідомив заступник голови НБУ Дмитро Сологуб.
Так, за його словами, на сьогоднішній день спостерігається сприятливе для України зростання цін на вітчизняну продукцію, що експортується. Незважаючи на те, що ціни на нафту поки вище (очікувана ціна становила 62-65 доларів за барель, зараз вона становить 70 доларів за барель), НБУ допускає зміну ситуації під впливом такого чинника, як видобуток сланцевої нафти у США.
Другим фактором, що формує прогнозні показники економіки, є вплив інфляції на продукти харчування, який на даний момент після різкого стрибка цін на продукти дещо послабився. Сологуб пояснив, що у минулому році зростання цін на продукти харчування склав 25%, а в цьому році закладений прогнозний показник становить 4-5%.
Також не варто, за словами заступника голови НБУ, недооцінювати вплив підвищення середньої заробітної плати і пенсій.
Крім того, на макроекономічні показники істотний вплив надає затримка з отриманням чергового траншу від Міжнародного валютного фонду і підвищення облікової ставки Нацбанку.
Зокрема, в результаті підвищення ставки виросли не тільки міжбанківські облікові ставки, але і ставки за ОВДП і депозитами, причому зростання останніх все ж було незначним.
Нагадаємо, раніше в НБУ повідомили, що в 2017-2019 роках зниження інфляції буде більш тривалим, ніж прогнозувалося.