Мінфін США дозволив IT-компаніям платити ФСБ за видачу дозвільних документів
Міністерство фінансів США не відмінило санкції щодо російської Федеральної служби безпеки, а лище змінило порядок їх здійснення. Про це пише Financial Times.
За інформацією видання, зміни були внесені з-за скарг таких американських компаній, як Microsoft і Cisco.
Скарги були пов'язані з тим, що з-за санкцій компанії не могли отримати від ФСБ дозвільні документи на ввезення і реалізацію своєї продукції на території Росії.
Справа у тому, що за законодавством РФ, ФСБ регламентує імпорт у Росію товарів, пов'язаних з кібербезпекою. Таким чином, компанії, задіяні у цьому бізнесі, у багатьох випадках повинні отримати від Федеральної служби безпеки дозвіл перед ввезенням комп'ютерів, маршрутизаторів, програмного забезпечення та інших товарів.
"Американські компанії, такі як Microsoft і Cisco, а також торгово-промислові групи скаржилися в останні тижні, що санкції утримували їх від отримання необхідних документів для торгівлі з Росією", - пише FT.
Таким чином, зазначені зміни дозволяють американським підприємствам платити російській Федеральній службі безпеки за необхідні дозволи.
У той же час, в американському мінфіні підкреслили, що внесені зміни не є ослабленням санкцій проти Росії, оскільки продаж криптографічних IT-продуктів самій ФСБ залишається під забороною.
Генеральна ліцензія, яка змінила порядок здійснення санкцій, була схвалена Мінфіном США 2 лютого.
Уряд США, у свою чергу, пояснив, що прийняті зміни є стандартним "регуляторним налаштуванням на користь американських компаній, а не на користь Росії".
Нагадаємо, вчора президент США Дональд Трамп спростував пом'якшення санкцій проти РФ.