ua en ru

Виборець повинен мати можливість контролювати своїх обранців постійно, а не раз на п'ять років, - Віктор Медведчук

Виборець повинен мати можливість контролювати своїх обранців постійно, а не один раз у п'ять років. Тоді можна буде говорити про рівну відповідальність суспільства і політиків, написав у своєму блозі лідер громадського руху "Український вибір" Віктор Медведчук.

"У неділю відбудуться вибори у Верховну Раду, і ви можете голосувати за будь-яку партію і будь-якого кандидата, програма яких відповідає вашим переконанням... То, що ви готові проголосувати за якісь ідеї, це ще навіть не чверть справи. Їхні ідеї - це їхні обіцянки. Ваші обранці можуть пообіцяти знищити корупцію, прийняти Україну в ЄС, зробити кожного з вас мільйонером і навіть скласти слово "щастя" з тих букв, з яких воно складається чому. (Це потім, вже в кінці каденції зізнаються, що скласти було неможливо, тому і вийшло слово інше...). Але насправді вони і не збираються виконувати свої обіцянки. Найцікавіше, що в глибині душі (поклавши руку на серце, і т.п.) ви самі це чудово знаєте. Тим не менш, кожні вибори проходять по одному і тому ж сценарію: "минулі були поганими, ми хороші, голосуйте за нас" і "ми не встигли, нам заважали, дайте ще термін - ми закінчимо". І так до наступних виборів. Ось так працює ця система", - написав Медведчук.

Він підкреслив, що мета, до якої прагне "Український вибір", - щоб виборець отримав можливість контролювати своїх обранців постійно, а не один раз у п'ять років.

"При цьому не варто себе обманювати, що для цього буде достатньо тільки внести зміни в законодавство. Хоча це теж важливо і обов'язково потрібно зробити. І ми над цим працюємо: кожен бажаючий може ознайомитися з концепціями і проектами законів, які підготували експерти "Українського вибору". Проте ніякі закони не будуть ефективними без громадянської активності суспільства", - упевнений лідер "Українського вибору".
Він особливо акцентував увагу на термінології.

"Поняття "цивільне суспільство" у нас узурповане людьми, які люблять поговорити про побудову Європи в кожному українському райцентрі, про якісь стандарти "цивілізованого світу" і різних реформи під керівництвом міжнародних інститутів... Те, що нам підсувається під виглядом громадянського суспільства, таким насправді може і не бути. Нам пропонують, і ми реально будуємо суспільство колективної безвідповідальності. Де кожен сам за себе. Де реформи спрямовані саме на те, щоб кожна людина самостійно вирішував усі свої проблеми - хто-то успішно, хто-то не дуже, хто-то взагалі ніяк. Політикам це вигідно, оскільки допомагає їм уникати відповідальності. Ми ж говоримо зовсім про інші речі", - зазначив лідер громадського руху.

Він пояснив, що не згоден з тезою про необхідність побудови в Україні громадянського суспільства з нуля. "Українці здавна жили громадою, вирішували на сходах загальні проблеми... Хіба це не було громадянське суспільство? Потенціал самоорганізації у наших громадян є генетично, нам потрібно просто вивести його на рівень XXI століття. Поставити зрозумілі цілі і завдання, прийняти механізми демократії - закони. І найголовніше - люди мають повірити, що вони можуть впливати на рішення влади. Відповідальність суспільства, це коли ми розуміємо, що не тільки можемо, але і повинні вирішувати свою долю усім світом. Повинні", - підкреслив Віктор Медведчук.

"Мені кажуть, що активність просування ідей "Українського вибору" в період виборчої кампанії, наша зовнішня реклама, дали привід думати, що ми беремо участь в самих виборах. Відповідаю: сьогодні у виборах беруть участь тільки політики! Ми ж представляємо суспільство, яке фактично усунено від політичних процесів. І наша мета, щоб у майбутньому саме суспільство брало участь у виборах. Щоб більшість людей вибирали майбутнє своєї країни, а не вибирали чергові красиві обіцянки. Тоді і суспільство і політики будуть нести рівну відповідальність", - резюмував лідер "Українського вибору".

Читайте також: Держоргани, які не користуються підтримкою більшості населення, слід автоматично позбавляти повноважень і розпускати, - Віктор Медведчук.