Експерти констатують, що український аграрій досі не бере участі у формуванні ціни на вирощене їм зерно. Про це вони розповіли під час круглого столу «Захист сільгоспвиробника від демпінгу зернотрейдера».
Зокрема, почесний президент Асоціації фермерів та приватних землевласників Іван Томич підтримав ініціативу Презіедента Віктора Януковича щодо встановлення на зерно мінімальних цін. «У даній ситуації важливо вийти на мінімальну ціну. З боку трейдерів, влади, банків, маркетингового ланцюжка потрібно зробити все для встановлення механізму мінімальних цін, який дав би перейти через цей складний період, коли ціни на зерно щодня на 30-40 грн знижуються», - зазначив він.
Для запобігання практики заниження трейдерами цін на зерно, за словами Тоімча, державі потрібно допомогти товаровиробнику в майбутньому самостійно виходити на зовнішній ринок. «Поки цього не відбудеться, говорити про справедливий формуванні цін на сільгосппродукцію не доводиться», - переконаний він.
Експерти також відзначили, що, в тому числі, через заниження цін на сільгосппродукцію зернотрейдерами, прибуток вітчизняних аграріїв одна з найнижчих у світі. «Якщо брати в середньому, то фермери на Заході отримують від 80% світової ціни за своє зерно, тоді як українські аграрії - від 55%. Різниця у відсотках, начебто, невелика, але в перерахунку на гроші - це скажені гроші», - сказав гендиректор Українського клубу аграрного бізнесу Володимир Лапа.
Нагадаємо, Президент Віктор Янукович доручив облдержадміністраціям провести нараду для запобігання скупки зерна в українських селян за заниженими цінами.
За словами міністра аграрної промисловості Миколи Присяжнюка, ціна за тонну зерна повинна бути не менше 1600 грн, тоді як зернотрейдери скуповують українське зерно за ціною 1400 грн за тонну.