Через бюджетної кризи США втратили 120 тис. робочих місць і 0,25 п.п. ВВП
Часткове припинення діяльності уряду скоротив квартальний зростання економіки США на 0,25 п.п. і обійшовся у втрату 120 тис. робочих місць в жовтні, заявив головний економічний радник президента Барака Обами. Про це повідомляє телеканал "Росія-24".
Аналіз щоденних і щотижневих економічних даних продемонстрував падіння в таких сферах, як роздрібна торгівля, економічна довіра та іпотечне кредитування, що багато в чому було обумовлено 16-денної припиненням роботи держорганів, підкреслив Джейсон Фурман, голова Ради економічних консультантів Білого дому.
Адміністрація опублікувала результати доповіді по економічній ефективності (CEA) в той же день, коли міністерство праці опублікувало звіт, згідно з яким зростання числа робочих місць сповільнилося за місяць до того, як уряд тимчасово припинило роботу.
Білий дім може використовувати дані, щоб підкріпити свою позицію в переговорах з Конгресом щодо бюджету, щоб завершити їх в грудні.
Бюджетний криза, швидше за все, зменшить зростання ВВП в IV кварталі на 0,5 п.п, - заявив старший економіст компанії Ameriprise Financial Inc Рассел Прайс.
Згідно вересневого звіту, публікація якого була затримана в результаті 16-денного припинення роботи уряду, рівень безробіття в США впав до 7,2% - мінімальної позначки з листопада 2008 р. В серпні показник був зафіксований на рівні 7,3%.
У той же час експерти очікували підвищення кількості робочих місць минулого місяця на 180 тис.
Нагадаємо, що на наступний день після того, як Президент США Барак Обама "поклав кінець бюджетній кризі", підписавши закон про тимчасове підвищення ліміту держборгу, обсяг боргових зобов'язань США виріс на рекордні 328 млрд дол. і тепер становить 17,75 трлн дол.
За даними агентство Standard & poor's, з-за шкоди економіці США, який завдав тривав кілька тижнів політичний глухий кут у Вашингтоні, ВВП країни скоротився на 24 млрд дол.
Нагадаємо, що бюджетна криза в США стався внаслідок неузгодженості в американському Конгресі з питання прийняття бюджету на 2014 р. із-за суперечок з приводу підняття планки держборгу країни, який досяг 17 трлн дол.
Якби планка держборгу США не була б піднята 17 жовтня, то держава була б змушена оголосити дефолт.