ua en ru

Підсумкова декларація саміту G20: відновлення світової економіки надто крихке

Відновлення світової економіки на даний момент дуже крихке, і ризики, як і раніше, зміщені в бік гіршого сценарію. Про це йдеться в Санкт-Петербурзькій декларації лідерів "Великої двадцятки".

Відновлення світової економіки на даний момент дуже крихке, і ризики, як і раніше, зміщені в бік гіршого сценарію. Про це йдеться в Санкт-Петербурзькій декларації лідерів "Великої двадцятки".

Фотогалерея: "Саміт G20 у Санкт-Петербурзі - за лаштунками форуму світових лідерів"

"Хоча економіки країн з ринком, що формується, продовжують зростати, у деяких з них зростання сповільнюється. Оцінки очікуваного за підсумками 2013 року зростання останнім часом неодноразово знижувалися, усунення глобальних дисбалансів ще не завершено, зберігаються значні регіональні відмінності в темпах зростання, а безробіття, особливо серед молоді, залишається неприпустимо високим", - йдеться в документі.

Лідери країн-учасниць G20 також вказують на підвищену волатильність на фінансових ринках.

На думку глав держав "Великої двадцятки", головні виклики світової економіки - слабкий ріст і стійко високе безробіття, фрагментація європейського фінансового ринку та необхідність рішучих дій щодо формування банківського союзу, а також уповільнення зростання в ряді країн з ринком, що формується. Також, згідно з декларацією, глобальній економіці загрожують недостатній рівень приватних інвестицій у багатьох країнах, стійко високий рівень держборгу в деяких країнах, зростаюча волатильність потоків капіталу з огляду на посилення росту і очікувань зміни монетарної політики розвинених країн, неповне ребалансування глобального попиту і невизначеність, що зберігається, дискусії з питань проведення фіскальної політики.

"Для вирішення цих проблем і для того, щоб поставити глобальну економіку на шлях більш впевненого, стійкого і збалансованого зростання, до колишніх дій ми додамо в рамках Санкт-Петербурзького плану дій нові заходи", - зазначено в документі.

Лідери країн-учасниць G20 вказують, що Санкт-Петербурзький план дій розроблений для стимулювання економічної активності та створення робочих місць, підтримки відновлення економіки, зниження короткострокових ризиків і в той же час зміцнення засад сталого, стійкого і збалансованого зростання шляхом реалізації амбітних і цілеспрямованих реформ.

Підсумкова декларація саміту G20: відновлення світової економіки надто крихке

Крім того, країни-учасниці G20 продовжують термін дії зобов'язання щодо відмови від нових протекціоністських заходів до кінця 2016 р. У цьому зв'язку лідери держав "Великої двадцятки" вказують на прагнення до підвищення транспарентності в торгівлі, в тому числі в регіональних торгових угодах. "Ми наголошуємо на важливості торгівлі як ключового чинника економічного зростання, сталого розвитку та створення робочих місць у всьому світі і в масштабі окремих економік", - йдеться в документі.

У декларації зазначено, що країни-учасниці G20 зобов'язуються дотримуватися вимог СОТ з надання нотифікацій і підвищувати прозорість торгівлі за рахунок застосування існуючих правил організації.

Зазначимо також, що лідери G20 зобов'язалися вжити ряд заходів щодо створення більшого числа якісних робочих місць. "Проведення реформ, націлених на підвищення рівня зайнятості та сприяння створенню робочих місць, а також на досягнення відповідності між одержуваними працівниками навичками і можливостями працевлаштування, є ядром наших стратегій зростання. Ми зобов'язуємося вжити ряд заходів з урахуванням особливостей наших країн, спрямованих на створення більшого числа якісних робочих місць", - йдеться в документі.

Ці заходи включають у себе поліпшення ділового клімату та стимулювання створення більш продуктивних і високооплачуваних робочих місць у формальному секторі. Здійснити це передбачається за допомогою проведення структурних реформ, орієнтованих на забезпечення економічного зростання на товарних ринках і ринках праці. Дані дії, своєю чергою, включають у себе заходи щодо забезпечення гнучкості та ефективності ринку праці та підтримки адекватного захисту трудящих, а також відповідні податкові режими та інші заходи держполітики з урахуванням особливостей країн.

Підсумкова декларація саміту G20: відновлення світової економіки надто крихке

Крім того, створенню великої кількості якісних робочих місць сприятиме інвестування в розвиток навичок населення, програм якісної освіти та безперервного навчання з метою дати людям кращу перспективу і сприяти підвищенню їх мобільності і шансів на працевлаштування.

Також серед основних заходів лідери G20 назвали стимулювання цільового фінансування інвестицій в інфраструктуру ринку праці та ефективних програм активізації зайнятості.

Додамо, що країни-учасниці G20 вказали на термінову необхідність завершити ратифікацію реформи квот і управління Міжнародного валютного фонду ( МВФ) 2010 р. "Завершення реформ, що відбуваються, структури управління МВФ є необхідною умовою зростання довіри до Фонду, його легітимності та ефективності. Ми продовжуємо підтримувати рішення Виконавчої ради МВФ щодо інтеграції процесу прийняття остаточної угоди за новою формулою розрахунку квот з 15-м загальним переглядом квот. Ми, як і раніше, зобов'язуємося, разом з усіма членами МВФ, досягти угоди щодо формули розрахунку квот і завершення 15-го загального перегляду квот до січня 2014 р., як було вирішено на саміті в Сеулі і потім знову підтверджено в Каннах і Лос -Кабосі", - зазначено в декларації лідерів "Групи двадцяти".

Лідери країн, що входять до G20, знову підтвердили раніше прийняте зобов'язання про те, що заснований на формулі розподіл квот має краще відображати питому вагу країн-членів МВФ у світовій економіці, яка суттєво змінилася з урахуванням впевненого зростання ВВП в динамічно зростаючих країнах із ринком, що розвивається, і державах, які розвиваються.

У документі наголошується, що більша частина коштів у 461 млрд дол., які були обіцяні значним числом держав на попередньому саміті в мексиканському Лос-Кабосі і являють собою тимчасові ресурси в розпорядженні МВФ, надана організації. Це зроблено за допомогою укладення двосторонніх кредитних договорів або договорів про купівлю цінних паперів. "Ці спільні зусилля демонструють націленість міжнародного співтовариства підвищити роль МВФ у питанні запобігання та врегулювання криз і, таким чином, сприятимуть збереженню глобальної фінансової стабільності", - йдеться в декларації.

Підсумкова декларація саміту G20: відновлення світової економіки надто крихке

Крім цього, G20 пропонує відмовитися від заходів, які можуть викликати збій у процесі відновлення глобальної економіки. Про це йдеться в текст підсумкової декларації саміту "двадцятки", який містить 12 розділів на 35 сторінках.

У декларації зазначається, що лідери G20 будуть прагнути до "прискорення відновлення глобальної економіки, генерування більш високих темпів зростання і створення робочих місць кращої якості, поряд зі зміцненням основ довгострокового зростання, а також відмовою від таких заходів, які можуть викликати збої процесу відновлення або забезпечувати зростання в одних країн за рахунок інших".

G20 - "Група двадцяти" - організація, що об'єднує країни з різних регіонів світу, з різними рівнями господарського розвитку, а також провідні міжнародні фінансові організації на основі зацікавленості в колективному вирішенні найважливіших світових економічних і фінансових проблем.

Членами "Групи двадцяти" є Австралія, Аргентина, Бразилія, Велика Британія, Німеччина, Європейський Союз, Індія, Індонезія, Італія, Канада, Китай, Мексика, Росія, Саудівська Аравія, США, Туреччина, Франція, ПАР, Республіка Корея, Японія.

Нагадаємо, дводенний саміт "Великої двадцятки" стартував під Санкт -Петербургом вчора, 5 вересня.

G20