Італійський Сенат схвалив урядовий план суворої економії
Італійський Сенат (верхня палата парламенту) в середу, 7 вересня, схвалив пакет урядових заходів жорсткої економії, який направлений на зменшення дефіциту державного бюджету, передає Reuters. "За" прийняття документа проголосували 165 сенаторів, "проти" - 141, троє утрималися. Уряд сподівається, що за три роки економії вдасться знизити державні борг на 54,2 млрд євро.
Цей план, який кілька разів піддавався перегляду під тиском з боку Європейського Центрального Банку (ЄЦБ) і Європейського Союзу, в даний час направлений в Палату депутатів (нижня палата парламенту), де прем'єр Сильвіо Берлусконі має більш тендітну, але далі стабільну більшість. Очікується, що він буде остаточно затверджений в найближчі дні.
Пакет заходів суворої економії, крім скорочення державних витрат, передбачає введення нових податків, зборів, підвищення ПДВ і прискорення пенсійної реформи. Після остаточного прийняття документа ПДВ в Італії підвищиться на 1% - до 21%. Це повинно принести в бюджет додатково 700 млн євро в 2011 р. і більше 4,2 млрд євро - в 2012 р.
Також передбачається введення на три роки додаткового податку в розмірі 3% для тих громадян країни, чий дохід перевищує 300 тис. євро на рік. Ця міра повинна торкнутися близько 35 тис. чоловік.
З 2014 р. буде збільшено пенсійний вік для жінок, що працюють в приватному секторі - з 60 до 65 років. За розрахунками уряду, це дозволить заощадити майже 4 млрд євро в рік.
Пакет також включає скорочення центральних і місцевих державних витрат, наступ на податкових ухильників, у тому числі засудження до позбавлення волі за тяжкі злочини, пов'язані з податковими махінаціями.
Спостерігачі відзначають, що якби проект не набрав більшості голосів, то прем'єр-міністру Берлусконі довелося б поступитися тиску опонентів і подати у відставку.
Нагадаємо, раніше ЄЦБ вимагав вжити жорстких заходів економії - для недопущення сповзання економіки Італії до положення чергового великого боржника в єврозоні - слідом за Грецією.
Вчора Міжнародний валютний фонд (МВФ) знизив свій прогноз щодо економічного зростання Італії з 0,8% до 0,5%, дорікнувши італійському уряду і опозиції в нестачі заходів щодо забезпечення подальшого зростання економіки.