Італійський нафтогазовий гігант Eni повідомив в п'ятницю про початок видобутку газу з родовища "Самбургське" в західному Сибіру, збільшуючи свій вплив в найбільшому газовидобувному регіоні світу, повідомляє Reuters.
Оператором родовища є "Сєвєренергія" - спільне підприємство дочки "Газпрому" "Газпромнафти", другого за величиною в Росії добувача газу "Новатека", Eni та італійської енергокомпанії Enel. Газ з родовища буде продаватися російському газекспортному монополісту "Газпрому", а Eni буде мати право на зворотний викуп і продаж газу в Росії. Газоконденсатна рідина піде на експорт.
Спочатку видобуток газу і газоконденсатної рідини складе 43 тис. барелів нафтового еквівалента на добу, з яких Eni дістанеться 14 тис. барелів, а до 2015 року компанія має намір довести видобуток до 145 тис. барелів нафтового еквівалента на добу.
"Самбургське" - перший стартап Eni в Ямало-Ненецькому регіоні, де компанія має дозволи на розробку чотирьох газоконденсатних родовищ.
Eni у російській видобувній галузі з 2007-го, коли придбала частки в трьох місцевих компаніях, зайнятих в розвідці і розробці покладів природного газу.
Росія - другий за величиною після США добувач газу й виробила в 2010 році 589 млрд кубометрів, свідчать дані статистичного видання Statistical Review of World Energy, яке випускається BP. Eni співпрацює з "Газпромом" в рамках проекту чорноморського трубопроводу "Південний потік", за допомогою якого російський експортер сподівається знизити залежність від транзитних країн - України та Білорусії. У березні Eni домоглася знижки від "Газпрому" на газ для європейських споживачів, що купується в рамках довгострокового контракту.
Eni повідомляла про плани продати ряд активів, щоб збільшити видобуток, що впав в минулому році на 13 відсотків через громадянську війну в Лівії, де компанія добувала 15% свого загального обсягу.
Глава Eni Паоло Скароні сказав, що компанія не стурбована можливим переглядом своїх контрактів з Лівією, де при режимі Муаммара Каддафі була найбільшим іноземним нафтовим оператором.
"Ні, нітрохи", - відповів Скароні на питання, чи не побоюється Eni розірвання домовленостей новою лівійською владою.
Нагадаємо, раніше глава ВАТ "Газпром" Олексій Міллер заявляв, що в найближчі 7-8 років Європі додатково буде потрібно 100 млрд куб. м газу.