Італія розмістила держоблігації при збільшеній прибутковості після зниження рейтингу країни з боку Fitch.
Міністерство фінансів Італії розмістило держоблігації з різними термінами обігу і привернуло в сукупності 6,99 млрд євро, що нижче споконвічно запланованого обсягу залучення в 7,25 млрд євро. При цьому вартість запозичень для країни підскочила, досягнувши за трирічними держпаперами максимального значення з грудня 2012 р., після того як міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings знизило довгостроковий рейтинг дефолту емітента (РДЕ) Італії в іноземній і національній валютах з А-до ВВВ + з "негативним "прогнозом, що послужило сигналом для трейдерів, передає Reuters.
Одночасно італійському Мінфіну вдалося залучити за рахунок продажу інвесторам 15-річних держоблігацій всю очікувану суму (2 млрд євро).
Рим запропонував інвесторам трирічні держпапери на 3,3 млрд євро при прибутковості 2,48%, що значно вище за прибутковість по таких паперах в рамках аналогічного аукціону місяць тому, коли показник склав 2,3%. При цьому попит на папери виявився нижче: книга заявок була перепідписана в 1,28 рази проти 1,37 рази на попередньому аукціоні.
Прибутковість за трирічними італійським бондами підскочила і в рамках аукціону, що відбувся 13 лютого в переддень виборів до парламенту Італії, які не дали однозначного результату і залишили країну на порозі політичної кризи.
Італійське казначейство в тому числі продало держоблігації зі строком погашення у вересні 2028 р. (15 років) на 2 млрд євро. Прибутковість за паперами зросла до 4,9% проти 4,81% в рамках попереднього такого тендеру, а попит перевищив пропозицію в 1,28 рази.
Нагадаємо, 8 березня 2013 р. міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings знизило довгостроковий рейтинг дефолту емітента (РДЕ) Італії в іноземній і національній валютах з А-до ВВВ +, прогноз "негативний". Короткостроковий РДЕ республіки підтверджений на рівні F2.
Експерти агентства пояснили своє рішення тим, що головною причиною пониження РДЕ Італії стали підсумки виборів, які пройшли в республіці 24-25 лютого ц.р. На їхню думку, в найближчі тижні формування працездатного уряду буде важко здійснюваним справою. Очікується, що політична нестабільність негативно позначиться на ході структурних реформ в економіці Італії, а пізніше вдарить по реальному сектору і може спровокувати посилення рецесії.
На тлі цього експерти Fitch зробили висновок, що в разі виникнення економічних труднощів зовнішнього чи внутрішнього характеру італійський уряд буде суттєво обмежена в інструментах для їх усунення.