ua en ru

Дослідницький апарат КНР здійснив успішну посадку на поверхню Місяця

Китайський дослідницький апарат здійснив успішну посадку на поверхню Місяця, передає Reuters з посиланням на місцеві ЗМІ.

Модуль "Чан'е-3 був запущений 2 грудня з космодрому Сичан в південно-західній провінції Сичуань з допомогою ракети-носія "Чанчжен-3Б". По приземленні, "Чан'е-3 випустить на поверхню Місяця луноход "Юйту" ("Нефритовий заєць"), який, пересуваючись, буде досліджувати поверхню супутника протягом щонайменше трьох місяців. Це перше успішне прилунение з 1976 р., коли радянська автоматична станція "Луна-24" здійснила м'яку посадку на поверхню земного супутника.

Ця місія стала частиною китайської програми з вивчення Місяця. Вона умовно розділена на три етапи. В ході першого в 2007 р. був здійснений успішний запуск апарату "Чан'е-1". Він пропрацював на орбіті Місяця 16 місяців. У результаті була складена тривимірна карта її поверхні з високою роздільною здатністю. У 2010 р. до Місяця відправився другий дослідницький апарат для фотографування районів, в одному з яких повинен був здійснити посадку його "наступник". Запуск "Чан'е-3" ознаменував початок другого етапу китайської програми - він включає в себе вихід апарату на орбіту Місяця, посадку на її поверхню і повернення назад.

Планується, що в 2017 р. Китай здійснить ще одну безпілотну експедицію, відправивши на Місяць апарат, основним завданням якого буде доставки на Землю зразків місячних порід. Відправити своїх космонавтів на Місяць і побудувати космічну станцію Китай планує до 2020 р.