Твердження Москви про те, що російська армія була реформована і знову може конкурувати з озброєнням Заходу, є фейковими.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на матеріал британських дослідників зброї з Conflict Armament Research, який наводить The New York Times.
Група британських дослідників спеціалізується на ідентифікації та відстеженні зброї та боєприпасів, які використовують у війнах по всьому світу. На прохання українського уряду вони провели дослідження електроніки новітніх крилатих ракет РФ і ударних вертольотів. Зокрема, вони проаналізували залишки ракет окупантів, серед яких Х-101 і "Торнадо-С".
"Доповідь спростовує твердження Москви про перебудовану армію, яка знову може змагатися зі збройними силами її західних супротивників", - підкреслюють в Conflict Armament Research.
За даними дослідників, найкраща зброя росіян досить часто була зроблена з низькоякісних компонентів і містила унікальну, але просту супутникову систему.
Один з експертів, Арсеніо Менендес, який також є підрядником NASA і займається реконструкцією компонентів керованої зброї, стверджує, що російська навігаційна система схожа на архітектуру GPS-приймачів з відкритим вихідним кодом. Вони не вважаються виробами оборонного призначення.
"Команда інженерів-електриків з коледжу могла б побудувати це", - розповів він.
Також він встановив, що російську техніку дуже легко перереконструювати і засоби захисту, які використовували при її виготовленні, можна зустріти в комерційних продуктах на зразок пристроїв читання кредитних карт.
"Це рівень технологій кінця 1990-х або середини 2000-х в кращому випадку. По суті, це еквівалент ігрової консолі Xbox 360, і схоже, що вона відкрита для всіх, хто хоче розібрати її і зібрати свою власну копію", - розповів Менендес.
У звіті Conflict Armament Research відзначають, що зброя, яку країна-агресор використовує для атаки по українських містах, часто базується на західних інноваціях. Російські інженери покладалися на західні інновації при виготовленні не тільки боєприпасів, але і безпілотників, обладнанні зв'язку, вертольотів та іншого озброєння.
"Ми бачили, що Росія повторно використовує одні й ті ж електронні компоненти в різних видах зброї, включаючи новітні крилаті ракети і ударні вертольоти, і ми не очікували побачити це. Російська керована зброя повно неросійських технологій і компонентів, а велика частина задокументованих нами комп'ютерних чіпів була вироблена західними країнами після 2014 року (після введення санкцій проти РФ, які забороняють поставки високотехнологічних товарів - ред.)", - зазначив один з дослідників Деміен Сплітерс.
При цьому підкреслюється, що така суміш деталей західного і російського виробництва в зброї і може пояснити періодично низьку точність крилатих ракет РФ.
Нагадаємо, раніше стало відомо, що, за даними ЗМІ, до кінця 2022 року у російських окупантів можуть закінчитися майже всі снаряди, артилерія і бронетехніка.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.