Використання розрахунково-касових апаратів дозволяє власникам бізнесу більш якісно контролювати операції найманого персоналу. Таку думку РБК-Україна висловив президент Союзу податкових консультантів Леонід Рубаненко.
«Сьогодні вже навіть паркувальники бігають з касовими апарати, і таксисти активніше їх встановлюють. Нікого це не лякає», - констатував експерт.
У свою чергу, член ради Спілки аудиторів України Тетяна Зацерковна відзначила, що більш широке використання касово-розрахункового обладнання в Україні підтримало б процеси детінізації економіки. У той же час, за словами фахівця, не завадило б удосконалити чинні регламенти використання даної техніки.
«Якщо, наприклад, касовий апарат вийшов з ладу, потрібно провести цілий ряд заходів - повідомити в податкову, зв'язатися з певними структурами і т.д. А в цей проміжок часу може прийти перевірка і підприємцю доведеться платити штрафи», - уточнила Зацерковна.
Нагадаємо, в законопроекті «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо подальшого вдосконалення адміністрування податків і зборів», який розробили Державна податкова служба та Мінфін, передбачено встановлення для платників податків, крім платників єдиного податку з 1 і 2 групи (представники мікробізнесу, які працюють переважно на ринках) зобов'язання використовувати реєстратори розрахункових операцій.
Читайте також: ДПСУ має намір посилити контроль за сплатою інтернет-магазинами податків