Рух "Брати-мусульмани" заявив сьогодні, що ісламістська Партія свободи і справедливості за підсумками першого раунду парламентських виборів в Єгипті отримала більшість місць у законодавчому органі країни. Про це повідомляє Reuters з посиланням на джерела серед єгипетських ісламістів.
28 листопада в Єгипті стартував перший тур парламентських виборів. Тоді голосували великі міста. У цей понеділок голосування проходило на інших виборчих дільницях. Повідомляється, що за підсумками голосування в єгипетській "глибинці" ісламісти лише збільшили свою перевагу над лібералами і салафітамі, отриману ще в минулий понеділок.
Згідно з повідомленням Reuters, Партія свободи і справедливості забезпечила собі 34 індивідуальні місця в парламенті з 45 обраних 5-6 грудня. Ще 22 місця ісламісти завоювали 28-29 листопада.
Офіційні результати очікуються не раніше четверга. Зазначимо, що результати першого раунду голосування (28-29 листопада) першого туру виборів продемонстрували значну підтримку населенням ідей ісламістів. Вони отримали 36,6% голосів виборців. Салафіти здобули лише 24,4% і стали другими. Ще дві третини депутатських мандатів будуть обиратися пропорційно за партійними списками.
"Брати-мусульмани", інтереси яких представляє Партія свободи і справедливості, заявили, що готові створити широку коаліцію з іншими партіями, які пройшли в парламент.
Зазначимо, Єгипет може стати третьою країною арабського світу, до влади в якій цього року прийшли ісламісти. У Тунісі на виборах в кінці жовтня перемогла партія ісламізму "Еннахда" ("Відродження"). Її підтримали близько 40% виборців. Лідером партії є Рашид Ганнуші, який більше 20 років перебував у вигнанні через незгоду з колишньому керівництвом країни. Перемога "Еннахди" стала першим успіхом для подібних партій в арабському світі з 2006 р.: тоді в Палестині виграв вибори рух "Хамас". У 1991 р. ісламісти здобули перемогу в Алжирі, але армія анулювала результати голосування. У листопаді помірна ісламістська "Партія справедливості і розвитку" перемогла на виборах в Марокко.
Нагадаємо, Єгипет став другою країною, де стався переворот в час так званої "арабської весни". Під тиском населення екс-президент країни Мубарак 11 лютого 2011 р. пішов у відставку. Владу в країні взяли військові. Нагадаємо, суд над Мубараком був відкладений до 28 грудня. Однак демонстранти практично відразу звинуватили нову владу в перевищенні повноважень, а саме у використанні військових трибуналів замість звичайних судів.