Власники банку «Таврика» довели його до краху, вклавши кошти фінансової установи в будівельний бізнес і вчасно не продавши нерухомість. Так експерти прокоментували звинувачення вкладників банку «Таврика» проти глави Національного банку України в тому, що він, нібито, довів до банкрутства «Тавріку».
«Нацбанк ніякого відношення до проблем банку «Таврика» не має. Більш того, він тривалий час намагався вирішити їх. Однак, регулятор довго не міг закривати очі на критичну ситуацію в банку і тому ввів тимчасову адміністрацію. Проблеми в «Тавриці» почалися не сьогодні, а дуже давно, і були пов'язані з будівництвом. У свій час, коли була хороша ситуація в цій сфері, власник банку азартно вкладав гроші банку в нерухомість. До пори до часу було все нормально, але потім грянула криза і, як я розумію, в «Тавриці» виросла велика дірка, яку усілякими способами закривали. Просто власник не прорахував можливих ризиків», - сказав президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.
У зв'язку з цим він зазначив, що вкладники «Таврики» наївно повірили аргументам екс-нардепа Юрія Кармазіна, який мав представляти їх інтереси, щодо вини Соркіна в банкрутстві банку. «Нинішній позов - гола політика. Людина, яка його ініціює - пан Кармазін, сьогодні дуже хоче бути народним депутатом. Тому готовий для цього використовувати будь-які брудні технології. Там немає економіки, суцільна політика», - підкреслив Охрименко.
Головний фінансовий аналітик рейтингового агентства «Експерт-Рейтинг» Віталій Шапран згоден з тим, що у «Таврики» були свої об'єктивні проблеми, пов'язані з активною роботою основного акціонера в області будівництва. «Справа в тому, що зараз ця сфера вкрай неліквідна і переживає один з несприятливих моментів у своєму розвитку. І, відповідно, залежність кредитного портфеля від будіндустрії призвела до того, що банк не витримав гонки процентних ставок і низької інфляції. Фактично банк інвестував у будівництво житла і одночасно кредитував покупців квартир в цих об'єктах. І, якщо будівництва заморозилися, то уявіть, який обсяг грошей завис. Люди, які бачать, що об'єкт не будується, перестають платити банку, а будівельники не будують, бо чекають від нього грошей. Така зв'язка дуже небезпечна ъ», - сказав експерт.
Нагадаємо, що раніше директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Олена Шарова повідомила, що за три місяці виплати вкладів банку «Таврика» 22 тис. його клієнтів отримали 945,8 млн грн.
20 грудня 2012 р. НБУ ввів тимчасову адміністрацію в «Тавриці».
Акціонером банку, який прямо і побічно володіє 10% і більше статутного капіталу банку на кінець звітного 2011 р. був Анатолій Кобець. Разом з тим, за даними ЗМІ, фактичним власником фінустанови є Сергій Цюпко, власник «Київського ювелірного заводу» - він у 2000 р. став одним з акціонерів банку, в 2001-2002 рр. очолив наглядову раду АБ «Таврика».