Ірина Спіріна: Українці повинні знати, на що влада витрачає їхні гроші
КПУ вимагає припинити розбазарювання бюджетних грошей, що прикриваються назвою "медична реформа", в той час, як на багато що необхідне медицині не виділяється коштів . Для цього і розроблений фракцією КПУ законопроект "Про внесення змін до статті 14 Закону України "Основи законодавства України про охорону здоров'я" щодо економічного обгрунтування реформування охорони здоров'я". Відповідну заяву зробила нардеп від КПУ, доктор медичних наук, професор Ірина Спіріна, співавтор (разом з Петром Симоненко) законопроекту №3771.
"Досвід і факти показують, що реформування охорони здоров'я проходить без належних розрахунків та науково-економічного обгрунтування, а тому неможливо об'єктивно оцінити його ефективність. Проте, гроші на так звану "медичну реформу" з бюджету виділяються колосальні. І куди вони йдуть - незрозуміло", - сказав Спіріна.
За її словами, неможливо визначити ефективність закону "Про порядок проведення реформування системи охорони здоров'я у Вінницькій, Дніпропетровській та Донецькій областях та місті Києві", який набув чинності в серпні 2011 р. Причина - досі відсутнє економічне обгрунтування медреформи.
Нардеп нагадала, що в квітні 2012 р. набула чинності постанова Кабміну "Про реалізацію пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою". Щоб, нібито, реалізувати цей проект з держскарбниці були виділені 40 млн грн в 2012 р. і 191,6 млн грн - в 2013 р. Але ніякого розрахунку реальної потреби в цих ліках не проводилося, як і не складалися критерії оцінки ефективності цього проекту, підкреслила Спіріна.
"Тобто, влада оперує величезними коштами, навіть не намагаючись обгрунтувати ці витрати. Куди йдуть мільйони гривень українських платників податків - можна тільки гадати...", - сказала вона.
Виправити цю важливу помилку і покликаний законопроект №3771. "Його задача проста: на законодавчому рівні закріпити необхідність у науково-економічному обгрунтуванні реформування та реорганізації системи охорони здоров'я в Україні. Мета законопроекту: не допустити безглузду витрату бюджетних коштів і банальне розкрадання держскарбниці. Через відсутність держконтролю за тим, як приватні фармокомпанія і постачальники формують ціни на медичні препарати і низького рівня доходів, українці більшу частину грошей витрачають на прожиток і ліки. Коштів часто не вистачає навіть на те, щоб елементарно одягнутися і оплатити комунальні послуги. Українці повинні знати , куди йдуть їхні гроші", - резюмувала Ірина Спіріна.