Іран готовий до міжнародної співпраці в області ядерної енергетики, - М.Ахмадінежад.
Іран готовий до міжнародної співпраці в області ядерної енергетики. Про це сьогодні заявив президент Ірану Махмуд Ахмадінежад в ході виступу в м. Машхад, розташованому на північному сході країни. "Ми вітаємо співпрацю в області ядерного палива, АЕС і ядерних технологій, ми готові співробітничати", - цитує заяву іранського президента Reuters.
На думку М.Ахмадінежада, постачання ядерного палива Тегерану - це можливість для Ірану оцінити "чесність" світової спільноти і МАГАТЕ. При цьому М.Ахмадінежад не сказав, чи приймає Іран запропонований ООН план дозбагачення урану за межами країни.
Сьогодні в державних іранських ЗМІ з'явилася інформація про те, що Іран добиватиметься внесення двох поправок до запропонованого ООН плану дозбагачення урану за межами країни. Зокрема, Іран має намір відправляти низькозбагачений уран для дозбагачення поетапно, а не єдиною партією. Крім того, Тегеран хоче "одночасного" обміну партіями ядерного палива, тобто відвантажувати партію низькозбагаченого урану в обмін на отримання партії ядерного палива для іранського реактора.
Нагадаємо, що 27 жовтня ц.р. М.Ахмадінежад заявив, що країна продовжуватиме свою ядерну програму, не дивлячись на міжнародну заклопотаність з цього питання. Коментар М.Ахмадінежада з цієї проблеми став першим з моменту, коли ООН висунула пропозицію за іранською ядерною програмою, направлену на ослаблення напруженості у відносинах з міжнародним співтовариством.
Іран може дати відповідь на пропозицію ООН з питання дозбагачення урану за межами країни найближчим часом, що стало можливим завдяки переговорам у Відні, що завершилися 21 жовтня ц.р., на яких Іран, США, Росія і Франція під егідою МАГАТЕ розробили чорновий варіант угоди про дозбагачення іранського ядерного палива за кордоном. Москва, Вашингтон і Париж офіційно схвалили запропоновану МАГАТЕ схему. План співпраці передбачає, що Ісламська Республіка відправить до Росії значну частину своїх запасів низькозбагаченого урану для подальшого збагачення, а з переробленого палива Франція буде виробляти готові паливні складки для дослідницького реактора в Тегерані. За рахунок цієї схеми (фактично паливний своп) західні держави розраховують скоротити запаси іранського ядерного палива, щоб таким чином зменшити шанси на можливе створення Тегераном атомної бомби.