ua en ru

Іран скоротить залежність бюджету від експорту нафти, - Ахмадінежад

У найближчому майбутньому робота уряду Ірану буде зосереджена на зниженні залежності доходної частини бюджету від експорту нафти. На думку Президента республіки Махмуда Ахмадінежада, яке він озвучив в інтерв'ю державним ЗМІ, у країни є потенціал виробляти і продавати не тільки вуглеводні, передає Reuters.

"Ми зіткнулися з активною протидією з-за кордону, і вона значною мірою впливає на нашу економіку. Якщо виникнуть серйозні коливання в залежних від продажу нафти доходах, це, безумовно, відіб'ється на нас. Ми зобов'язані піти на скорочення обсягу доходів бюджету, одержуваних від експорту нафти і в прискореному темпі підвищити експорт інших товарів", - заявив Ахмадінежад.

Відзначимо, що на наступному тижні проект державного бюджету буде представлений на обговорення парламенту країни. І, як прогнозують експерти, до нього будуть внесені значні поправки. Головним чином через бажання партій залучити голоси виборців напередодні парламентських виборів, які намічені на червень ц.р. В іншому випадку економічні проблеми можуть коштувати правлячій партії значної кількості місць в законодавчих зборах.

Минулого тижня Міжнародне енергетичне агентство представило розрахунки, які вказують на те, що рівень експорту іранської нафти в січні ц.р. може скласти менше 1 млн бар./добу., у порівнянні із середнім значенням в 2,2 млн бар./добу. в кінці 2011 р. У випадку підтвердження результатів втрати країни за 2012 р. можуть скласти до 40 млрд дол.

Нагадаємо, Іран знаходиться під тиском міжнародних санкцій, основна частина яких зосереджена на нафтовому секторі. Вони стали наслідком політичних розбіжностей між Тегераном і країнами Заходу про право Ірану на ведення досліджень в області ядерних технологій. Агентство ООН з атомної енергії МАГАТЕ висловлює наполегливі побоювання, що Іран може розробляти ядерну зброю під прикриттям мирної атомної програми. Тегеран відкидає ці звинувачення, але не допускає міжнародних спостерігачів на деякі ключові ядерні об'єкти.
Дану відмову в уряді мотивують тим, що на цих об'єктах йде засекречена розробка звичайних озброєнь. В даний час проти Ірану діють санкції, від яких суттєво постраждав нафтовий сектор країни.

Чергові переговори щодо ядерної програми Ірану у форматі "Група 5+1" повинні пройти в Алм-Аті (Казахстан) 26 лютого 2013 р.

Читайте також: Західні держави запропонують Ірану полегшити санкції в обмін на закриття заводу зі збагачення урану