Іран запропонував змінити "нечесну і упереджену" структуру Радбезу ООН
Міністр закордонних справ Ірану Манучехр Моттакі виступив з пропозицією змінити нинішню структуру Ради Безпеки Організації Об'єднаних Націй (ООН). На думку глави зовнішньополітичного відомства Ісламської Республіки, на даний момент структуру Радбезу ООН можна охарактеризувати як "нечесну і упереджену", передає РБК з посиланням на іранський телеканал Press TV.
За словами М.Моттакі, який прибув у складі іранської делегації в США на засідання Генеральної Асамблеї ООН, Радбез має бути заснований на рівних правах і повазі всіх націй.
Напередодні на підтримку реформування Радбезу також висловився прем'єр-міністр Японії Наото Кан, чия країна в поточному році є тимчасовим членом організації. На думку прем'єра, даний орган повинен відповідати сучасним реаліям світової спільноти. При цьому М. Кан заявив про готовність Токіо співпрацювати з іншими членами Радбезу з реформування організації.
Виступ М.Моттакі проходило на тлі гучного скандалу, що вибухнув в стінах ООН у зв'язку з виступом лідера Ісламської Республіки Махмуда Ахмадінежада. Напередодні делегація США залишила зал засідання Генеральної Асамблеї ООН під час промови іранського президента. Крім традиційного антиізраїльського змісту, М. Ахмадінежад торкнувся один з найбільш чутливих моментів новітньої історії США - терактів 11 вересня 2001 р.
Висловивши глибоке співчуття загибеллю близько 3 тис. чоловік, М.Ахмадінежад сказав подив у зв'язку з тим, як "терористичне угрупування змогла обійти всі рівні американської розвідки і безпеки" і успішно здійснити свої задуми. Більш того, задався іранський лідер і питанням про те, чи є розумним вчинком масштабна військова кампанія, жертвами якої стали "сотні тисяч людей, а мільйони були поранені і змушені покинути свої будинки", з метою протистояти лише однієї терористичного угруповання.
Нагадаємо, 11 вересня 2001 р. терористи на захоплених пасажирських авіалайнерах врізалися у дві башти нью-йоркського торговельного центру, що призвело до обвалення будівель. Тоді загинули близько 3 тис. осіб. Згідно з офіційною версією, ця акція була організована "Аль-Кайєдою".