Іран відмовився від основного зобов'язання за ядерною угодою
Тегеран відмовляється дотримуватися обмежень щодо збагачення урану
Влада Ірану заявила про відмову від основного зобов'язання за ядерною угодою 2015 року щодо обсягів збагаченого урану. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters.
За даними американського видання, Тегеран відмовляється дотримуватися будь-яких обмежень щодо кількості центрифуг для збагачення урану, які він може використовувати, встановлених у Спільному всеосяжну плані дій 2015 року.
Зазначається, що Іран планує і надалі продовжувати співпрацю з Міжнародним агентством з атомної енергії (МАГАТЕ), але відтепер обсяги збагаченого урану залежатимуть від потреб Тегерана.
Нагадаємо, раніше МАГАТЕ повідомляло, що Іран порушив черговий пункт ядерної угоди, перевищивши запаси зберігання важкої води. У МАГАТЕ заявили, що Іран накопичив 131,5 тонни важкої води, що на 1,5 тонни більше допустимого максимуму.
Крім того, у липні 2019 року Тегеран заявив про готовність відновити роботу ядерного реактора на важкій воді, який розташований в місті Арак. Передбачалося, що реактор в Араку може виробляти плутоній, який використовується в ядерних боєголовках.
До цього Іран відновив збагачення урану на підземному заводі в місцевості Фордо. У штаб-квартирі МАГАТЕ підкреслювали, що запаси іранського збагаченого урану продовжують зростати.