ua en ru

Іран на конференції ОПЕК у вересні 2011 р. виступить проти підвищення квот на видобуток нафти

Іран на конференції Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК), яка відбудеться 9 вересня 2011 р., виступить проти підвищення квот на видобуток нафти. Про це повідомив виконуючий обов'язки міністра нафти Ісламської Республіки Мохаммед Аліабад, передає РБК. "Враховуючи баланс попиту і пропозиції, що склався на нафтовому ринку, Іран виступить проти збільшення квот ОПЕК на видобуток бич нафти, - заявив Аліабад. - Організація не планує підвищувати ціни на нафту". В даний час Іран головує в ОПЕК.
Нагадаємо, в 2008 р. ОПЕК в декілька раундів скоротила офіційний рівень видобутку картеля на 4,2 млн бар./день, що вплинуло на відновлення світових цін на "чорне золото", які до цього обрушилися з майже 150 до 35 дол./бар. Після цього ОПЕК регулярно зберігає поточні офіційні рівні видобутку. З грудня 2008 р. офіційний цільовий рівень видобутку 11 країн ОПЕК (за вирахуванням Іраку) залишається незмінним - на рівні 24,84 млн бар./день.
Напередодні Тегеран піддав критиці рішення Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) про використання стратегічних запасів нафти, що обвалило її котирування. Нагадаємо, 23 червня 2011 р. МЕА оголосило про готовність запропонувати учасникам ринків 60 млн бар. нафти (по 2 млн бар. у день протягом 30 днів), щоб компенсувати брак поставок з Лівії. Своє рішення в агентстві пояснили необхідністю покрити дефіцит нафти на глобальному ринку.
За підсумками конференції міністрів держав - членів ОПЕК (найвищого органу організації), яка пройшла 8 червня 2011 р., члени картеля не змогли домовитися з питання підвищення квот на видобуток нафти. На ухваленні цього рішення наполягали Саудівська Аравія і низка інших країн Персидської затоки. Підвищити квоти членів ОПЕК також закликало МЕА.
ОПЕК була створена в 1960 р. для стабілізації світових цін на нафту. Метою ОПЕК є координація діяльності і виробітку загальної політики відносно видобутку нафти серед країн - учасників організації, підтримку стабільних цін на нафту, забезпечення стабільних поставок нафти споживачам, отримання віддачі від інвестицій в нафтову галузь. Росія не входить до складу членів цього блоку.