Інвестори виступили проти введення тимчасових адміністрацій на "зелених" електростанціях
Інвестори в підприємства відновлюваної енергетики виступають проти внесення змін в законодавство щодо введення тимчасових адміністрацій на “зелених” електростанціях.
Про це повідомляє РБК-Україна із посиланням на заяву Української вітроенергетичної асоціації.
Згідно з повідомленням, провідні асоціації з ВДЕ звернулись до Міністра енергетики України щодо законопроекту "Про внесення змін до Закону України "Про ринок електричної енергії" щодо введення тимчасової адміністрації у разі загрози порушення безпеки постачання електричної енергії".
“Метою законопроєкту є визначення дієвого механізму можливості введення тимчасової адміністрації для виробників електроенергії, у разі загрози порушення безпеки постачання електричної енергії та/або порушення виробниками ліцензійних вимог провадження господарської діяльності”, - зазначає УВЕА.
В той же час повідомляється, що законопроєкт пропонує наділити Міненерго невластивими йому функціями - впливати на учасників ринку електричної енергії шляхом впровадження тимчасових адміністрацій у разі порушення учасником ринку ліцензійних умов; введення адміністрацій, в свою чергу, призведе фактично до неможливості виконання угод щодо купівлі-продажу електричної енергії; на додаток до цього, законопроєкт передбачає фактичне запровадження механізму передачі об’єктів електроенергетики з приватної у державну власність без будь-якої компенсації виробникам або інвесторам, що суперечить принципам побудови конкурентного ринку електроенергії.
З огляду на це, експерти асоціацій з ВДЕ дійшли висновку, що чинна редакція законопроекту порушує закон України "Про ринок електричної енергії", суперечить принципам побудови конкурентного ринку електроенергії та не відповідає низці директив ЄС.
"Саме тому, звертаємось до Вас із проханням виключити виробників з ВДЕ з під дії запропонованих проектом закону положень і механізмів введення тимчасової адміністрації", - йдеться в листі асоціацій.
Як повідомлялося, 13 листопада уряд заблокував виплату боргів перед "зеленими" інвесторами із коштів цільових "зелених" єврооблігацій під державні гарантії.
15 листопада виплати отримали всі компанії, крім однієї компанії - "ДТЕК ВДЕ". Борг складає 3,04 млрд грн.
ДТЕК повідомив західних кредиторів про дискримінаційні дії українського уряду і зажадав провести розслідування махінацій при розподілі коштів єврооблігацій.