ua en ru

Інвестиційна діяльність в I кварталі принесла світовим банкам на 14,4% менше комісійних, - Thomson Reuters

Загальний обсяг інвестбанківських комісійних, які банки отримали в першому кварталі цього року у всьому світі, становить 17,6 млрд дол., що на 14,4% менше, ніж у першому кварталі минулого року, наголошується в звіті Thomson Reuters. Найменше постраждали Північна і Південна Америка - там обсяги комісійних знизилися всього на 8%. Загалом банки з Північної і Південної Америки заробили на інвестбанківських комісіях 9,9 млрд дол. - 56% від комісій всіх банків світу, повідомляє "Комерсант-Україна".

Більша частина цього обсягу припадає на банки США, де обсяг комісій за квартал склав 8,2 млрд дол., що на 8,9% менше, ніж у першому кварталі 2011 р. Світовим лідером за обсягом інвестбанківських комісійних залишився JP Morgan - він заробив 1,4 млрд дол.; друге місце зберігає Bank of America Merrill Lynch з 1,2 млрд дол.; на третє місце з п'ятого піднявся Citi, який заробив 918 млн дол.; на четвертому залишається Morgan Stanley з 903 млн дол.; а на п'яте місце опустився з третього Goldman Sachs, який заробив у першому кварталі 860 млн дол.

Найпомітніше впали обсяги комісійних у регіоні EMEA (Європа, Близький Схід і Африка), де зниження склало 22%, і в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні - 24%. У Європі найбільш різке падіння зафіксоване в Росії в першому кварталі банки заробили на інвестбанківських комісіях лише 114 млн дол., що на 51,3% менше, ніж рік тому. В Іспанії, яка переживає не кращі часи, скорочення склало 40,4%.

"Європейська боргова криза помітно стримує активність на ринках. Будь-яка невизначеність - економічна або політична - негативно позначається на угодах і, як наслідок, інвестбанківських комісійних за проведення цих угод. Що стосується Росії, то, швидше за все, тут однією з причин скорочення на 51% є політична нестабільність", - говорить аналітик Deals Intelligence - дослідницького підрозділу Thomson Reuters - Люсіль Кілтер.

Помітно знизилися комісійні і китайських банків - у першому кварталі вони заробили 782 млн дол., що на 34,8% менше, ніж рік тому. З країн БРІК легше всього пережили перший квартал банки з Індії: зниження склало всього 1,1%, а ось у Бразилії банки заробили на інвестбанківських комісійних на 28,6% менше, ніж у першому кварталі минулого року.

Кажучи про динаміку комісійних за видами інвестиційної діяльності, експерти Thomson Reuters відзначають, що за послуги при угодах M&A банки в усьому світі заробили 3,9 млрд дол., що на 26% менше, ніж у першому кварталі минулого року, і становить 22% від комісійних за всі види інвестбанківської діяльності. Загальний обсяг комісійних при роботі на боргових ринках склав 5,8 млрд дол., або на 4% більше, ніж у минулому році; комісійні за видачу кредитів склали 3,8 млрд дол., що на 3% більше, ніж рік тому. На тлі тривалої нестабільності на фондових ринках найбільш значне зниження комісійних зафіксовано при роботі на ринках акцій - 32,6% (зароблено 4 млрд дол.).