Підопічні фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, зажадали від глави Міністерства соціальної політики Людмили Денисової не допустити прийняття законопроекту №5080, який фактично знищить систему соціального страхування. Про це заявили кілька сотень інвалідів праці, які прийшли в п'ятницю, 24 жовтня, під стіни Мінсоцполітики.
Зі слів мітингувальників ініціативи Денисової і її заступника Віктора Іванкевича покликані знищити фонд соціального страхування, і перший крок, який реалізують чиновники на шляху до псевдореформированию, це спроба люстрації дирекції фонду.
"Вся наша громада інвалідів зібралася для того що б підтримати Валерія Акопяна, ми за те, щоб знищити законопроект №5080, підписаний Денисової. Також ми виступаємо проти рейдерського захоплення, яка намагається реалізувати на догоду чиновників група проплачених громадських діячів, під виглядом шахтарів-регресників. Їх безсила злість, але вона спрямована на найбільш беззахисних людей. Фонд повинен бути незалежним. Там працюють тисячі людей, вони в обличчя знають інвалідів, вони постійно допомагають їм, тому ніякого об'єднання не повинно бути", - прокоментував пікет під Мінсоцполітки один з учасників Володимир Левицький.
Також у зверненні потерпілих інвалідів праці на виробництві, викладено вимогу про збереження фонду самостійною самоврядною організацією. Так як 14 років існування закладу, потерпілі на виробництві регулярно і в повному обсязі отримують усі види соціальних послуг і виплат. А протягом 2012-2013 рр., завдяки нинішньому керівництву Фонду, так званий "регрес" був перерахований в рази, що забезпечило підвищення щомісячних соціальних виплат в середньому на 600-800 гривень для кожного підопічного.
У той же час, норми законопроекту № 5080 передбачають, з 1 січня 2015 р. створення єдиного фонду соцстраху, який об'єднає фонд від нещасних випадків і Фонд з тимчасової втрати працездатності і підпорядкує їх безпосередньо Мінсоцполітики.
Розпоряджатися в цьому випадку бюджетами Фондів буде Міністерство, а не соціальні партнери, які цей фонд і наповнюють.
На думку мітингувальників, це зруйнує існуючу систему страхових виплат і призведе до зниження щомісячних нарахувань, які для більшості потерпілих на виробництві є єдиним джерелом доходів.