Платіжний агрегатор Interkassa разом із сервісом фінансового планування iPlan розробили курс «Знай про гроші». Він вчить керувати сімейним бюджетом, ставити фінансові цілі та працювати з ОВДП. Відеолекції будуть доступні переможцям освітньої онлайн-гри з кібербезпеки «Zдолай шахрая», які наберуть 11 200 монет.
У п’яти відеолекціях «Знай про гроші» подаються базові знання про керування особистими фінансами. Слухачі курсу більше довідаються про тонкощі домашньої бухгалтерії, як формувати та використовувати резервний фонд і коли інвестувати в облігації внутрішньої державної позики. Окрема лекція присвячена кредитам — їх різновидам, коли не варто брати і на що звернути увагу у разі їх оформлення.
«У минулому році Нацбанк підрахував, що 70% усіх роздрібних кредитів припадає на споживчі, — розповідає фінансовий планер сервісу iPlan.ua Інна Старченко. — Українці активно витрачають майбутні доходи на побутову техніку, гаджети і щоденні потреби. Такий спосіб життя — найшвидший шлях до фінансової залежності, коли витрати перевищують доходи. Якщо навчитись керувати власними коштами, можна не лише позбутись боргів, а й накопичити на те, що принесе значно більше радості, ніж новий телефон у кредит».
Рівень фінансової грамотності українців на сьогодні доволі низький. За даними дослідження USAID, торік він склав 11,6 балів із 21 можливих. Україна має один з найгірших показників серед 30 країн Америки, Європи та Азії.
«Фінансова інклюзія стимулює ріст національної економіки. А вона неможлива без підвищення фінансової обізнаності громадян. Тому як мотивацію та з метою покращення показника грамотності українців ми створили курс, який вчить правильно розпоряджатись коштами. Вважаю, бізнес має активно долучитися до змін фінансової культури українців», — зазначив власник Interkassa Ігор Фісун.
Нагадаємо, реліз освітньої гри з кібербезпеки «Zдолай шахрая» відбувся на початку вересня 2020 року. За перші 10 днів після запуску у неї зіграло понад 12,5 тисяч зареєстрованих учасників. Мета проекту — підвищити обізнаність українців щодо шахрайських схем у кіберсередовищі та навчити протистояти зловмисникам.