Інавгурація Байдена: реакція фінансових ринків
Світові фондові індекси виросли до нових рекордних максимумів 20 січня, коли Джо Байден став 46-м президентом США. Інвестори вірять у подальші стимули економіки США при новій адміністрації.
Про це повідомляє агентство Reuters.
Нові рекорди
Індекс акцій MSCI по всьому світу зріс на 1%, встановивши новий рекорд. З початку січня індекс виріс на 3,3%.
Індекс Dow Jones виріс 0,63%, до 31 125,72, S&P 500 - а 1,13%, до 3842,01, а Nasdaq Composite - 1,73%, до 13424,96. Індекси S&P 500 і Nasdaq досягли рекордних максимумів.
Надії на стимулювання економіки
Президент Джо Байден, який був приведений до присяги в середу, минулого тижня виклав пропозицію про пакет стимулів на 1,9 трлн доларів, щоб підняти економіку і прискорити поширення вакцин. Кандидат у міністри фінансів США Джанет Йеллен закликала законодавців "діяти масштабно", щоб врятувати економіку і турбуватися про борги пізніше.
Оптимізм з приводу вакцини COVID-19, а також ставки на більш масштабний план допомоги при пандемії у рамках Конгресу, контрольованого демократами, допомогли основних індексах Уолл-стріт досягти рекордних висот за останні кілька місяців. При цьому індекс блакитних фішок Dow підскочив приблизно на 17% з моменту президентських виборів у листопаді.
Ціни на нафту
Нафта марки Brent 20 січня подорожчала 1%, до 56,43 доларів за барель, нафта WTI (США) подорожчала на 0,8%, до 53,06 доларів за барель.
Очікується, що Байден прийме заходи щодо стримування нафтової промисловості США, включаючи повторну участь у Паризькій кліматичній угоді, скасування дозволу на будівництво нафтопроводу Keystone XL і припинення арктичного буріння.
В цьому місяці нафту Brent досягла 11-місячного максимуму в 57,42 доларів.
Нагадаємо, 20 січня Джо Байден офіційно став новим президентом Сполучених Штатів. У Вашингтоні відбулася інавгурація нового лідера країни.
Зазначимо, Україна очікує динамічних відносин з Сполученими Штатами після інавгурації Джо Байдена. Пріоритетом у відносинах з Вашингтоном у Києві називають сектор безпеки.