За Україну закріплюється статус головної піратської країни в Європі. Міжнародний альянс інтелектуальної власності в своєму щорічному звіті знову рекомендував торговій палаті США включити Україну до списку держав, де систематично порушуються авторські права. Вірогідність введення санкцій в поточному році досить висока, впевнені правовласники. В цьому випадку США можуть ввести мита на імпорт української продукції на суму понад 650 млн дол на рік. Про це повідомляє видання "Комерсант-Україна".
Міжнародний альянс інтелектуальної власності (IIPA), що об'єднує сім найбільших асоціацій американських виробників контенту, в п'ятницю рекомендував торговій палаті США включити Україну в список країн, де, згідно з так званого "звіту 301", порушення авторського права носять системний характер. "Україні - .. Ключовий експортер цифрового піратського контента в регіоні У цій країні розташовано кілька всесвітньо популярних ресурсів з платної завантаженням продукції, а також торрент-трекерів Широко поширене використання неліцензійного програмного забезпечення на великих і малих підприємствах і навіть у державних органах", - повідомляє альянс.
Конкретні підприємства та інтернет-ресурси в IIPA не вказують, однак у попередніх звітах неодноразово фігурували найбільший український файлообмінник ex.ua, торрент-трекер demonoid.com, музичні ресурси Mp3fiesta і Mp3panda (останні три недоступні на території України). Крім України, в цьому переліку ще вісім країн, зокрема Росія і Китай.
Країни, що потрапили в список, виключаються з "Загальної системи привілеїв» (GSP) - програми американського уряду щодо підтримки економічного зростання країн. В рамках програми в США безмитно ввозиться 3,4 тис. видів товарів із 140 країн. У разі виключення Україні з ГСП найбільш постраждають металургійна та хімічна промисловість, відзначають експерти. За даними посольства України в США, загальний обсяг експорту української продукції чорної металургії та хімії в цю країну за січень-серпень 2011 року склав понад $ 390 млн і $ 240 млн відповідно. "Фактично збитків зазнають американські правовласники, а торгова палата США через мита забирає цю суму у наших експортерів Хоча вони не мають ніякого відношення до порушення авторських прав.", - Обурювався віце-президент Української асоціації підприємств чорної металургії Сергій Грищенко.
У 2001-2006 роках Україна вже входила в список торгової палати і була виключена з програми GSP. Таких же санкцій IIPA вимагала і минулого року, але торгова палата США включила країну в список, не виключивши її з ВСП. Зараз введення жорстких санкцій більш імовірно, вважають представники правовласників. "За минулий рік поліпшення ситуації у сфері боротьби із піратством не спостерігалося, а для IIPA це рівносильно погіршення", - пояснює юридичний представник "Майкрософт Україна", партнер юрфірми "Лексфор" Владислав Шаповал. Юридичний представник Adobe Павло Миколюк зазначає, що іміджу Україні шкодять законодавчі ініціативи, що ускладнюють захист авторських прав, а також невдала спроба закриття найбільшого файлообмінника в країні ex.ua. Мова йде про законопроект N9795 народного депутата Олександра Фельдмана (Партія регіонів), яким пропонується дозволити правовласникам блокувати доступ до неліцензійного контенту тільки за рішенням суду. У IIPA раніше вимагали, навпаки, посилити закон і ввести відповідальність інтернет-провайдерів за розповсюдження піратського контенту.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Україні в 2011 р. скоєно 929 злочинів у сфері інтелектуальної власності та вилучено незаконної продукції на суму 23 млн грн.