Й.Вінський: Партія "Народна влада" вважає за доцільне, після внесення змін до закону про столицю, проведення дострокових виборів мера Києва
Партія "Народна влада" вважає за доцільне, після внесення змін до закону про столицю, проведення дострокових виборів мера Києва і депутатів Київради. Про це йдеться у заяві голови партії "Народна влада" Йосипа Вінського.
«Звернення Київської міської ради до Верховної Ради України з ініціативою шляхом законодавчих змін ліквідувати райради у столиці викликала жваве обговорення і дискусії в українському суспільстві. Такий сплеск уваги до теми місцевого самоврядування, до його повноважень, самий по собі є позитивним явищем. Однак партія "Народна влада" вважає своїм обов'язком застерегти парламент від спокуси вдовольнитися половинчатим рішенням, або навіть піти на варіант ліквідації системи місцевого самоврядування у столиці.
Це комплексне рішення полягає в повноцінній імплементації на всій території України Європейської хартії місцевого самоврядування, яку Україна ратифікувала ще 1997 року, але й досі в цьому напрямку нічого не зробила.
Безперечно, абсурдним є стан, за якого, наприклад, інтереси громади міста Києва сьогодні репрезентують аж одинадцять представницьких органів - Київська міська рада і десять районних рад. Тому ми вважаємо, що у містах з районним поділом має діяти формула «одна громада - один представницький орган». І в даному випадку цим представницьким органом має бути міська рада.
Ми переконані, що проведення реформи місцевого самоврядування є одним з найнагальніших політичних завдань сьогодення. Проте дана реформа не має права перетворитися на суто механічну ліквідацію районних рад у містах, а тим більше в одному окремо взятому Києві. Проблема потребує комплексного вирішення, а саме .
Міський голова має обиратися безпосередньо виборцями відповідної міської громади, він має очолювати відповідну місцеву раду та відповідний виконком ради.
Відповідно до букви й духу згаданої Хартії, вертикаль державної виконавчої влади не може підміняти місцеве самоврядування, і навіть не має існувати паралельно з ним. Тому, безумовно, разом з ліквідацією районних в містах рад мають бути ліквідовані районні державні адміністрації та Київська і Севастопольська міські державні адміністрації.
Слід зауважити, що сотні міст України, де немає районного поділу, вже багато років працюють саме в такому форматі. Питається, чим відрізняється ситуація в місті Хмельницькому, де немає районних рад, від ситуації у місті Чернівці, де такі ради є? Тільки одним: кращою керованістю і зрозумілістю для людей системи влади у першому випадку.
Вочевидь, що комплексна реформа місцевого самоврядування не здійсниться за один день. Але за наявності політичної волі провести її можна достатньо швидко. Ухвалення змін до Закону «Про столицю України - місто-герой Київ», якими будуть ліквідовані районні ради та районні державні адміністрації у столиці, партія «Народна влада» розглядає лише як один із кроків на шляху такого реформування. Наступними кроками мають стати зміни в Конституцію України та в Закон «Про місцеве самоврядування в Україні», - говорится в заявлении.