Госпсуд Києва дозволив ФДМУ розстрочити до 15 квітня повернення "Нортіма" 400 млн грн застави
Господарський суд м. Києва дозволив Фонду державного майна України (ФДМУ) розстрочити до 15 квітня 2011 р. повернення компанії "Нортіма" 400 млн грн застави, перерахованих нею для участі в конкурсі з приватизації Одеського припортового заводу (ОПЗ). Про це йдеться в постанові суду, опублікованої в єдиному реєстрі судових рішень.
Суд 6 грудня 2010 р. задовольнив заяви ФДМУ та відділу примусового виконання рішень департаменту виконавчої служби Міністерства юстиції.
Згідно повідомленню, було взято до уваги необхідність надання часу для встановлення необхідних бюджетних призначень у кошторисі ФДМУ на 2011 р., а також недостатність грошових ресурсів для негайного виконання рішень.
Також суд ухвалив відстрочення стягнення з ФДМУ до кінця 2011 р. на користь "Нортіми" 2,696 млн грн за користування заставою, а також 26 тис. грн судових витрат.
Нагадаємо, проблеми з поверненням застави у "Фрунзе-Флори" і підконтрольної групі "Приват" компанії "Нортіма" виникли після скандального провалу конкурсу з продажу Одеського припортового заводу ще у вересні 2009 р.
Нагадаємо, тоді ФДМУ відмовився визнати покупцем компанію "Нортіма", що запропонувала за підприємство 5 млрд грн - на 1 млрд грн більше від стартової ціни. Конкурс був визнаний недійсним за прямим дорученням екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко. Вона заявила, що запропонована ціна набагато нижча за ту, на яку очікував уряд, через нібито існуючу змову учасників.
Крім цих двох компаній, в конкурсі брала участь російська компанія "СІБУР Холдинг", афілійована з "Газпромом". Останній заставу повернули практично відразу ж через побоювання погіршення відносин з "Газпромом" напередодні нового опалювального сезону. Решта учасників конкурсу почали судові позови з державою. "Нортіма" і "Фрунзе-Флора" домоглися визнання їх права вимагати від ФДМУ не тільки повернення застави, а й компенсації витрат, а також пені за затримку виплати. "Нортіма" оцінила свої витрати і пеню в 5,39 млн грн, "Фрунзе-Флора" - в 350 тис. грн. Однак виплати весь час затягувалися держструктурами, які пояснювали це формальними проблемами з оформленням платіжних документів.
У жовтні 2010 р. повідомлялось, що ФДМУ поверне 400 млн грн "Фрунзе-Флори".