Госпсуд Києва наклав арешт на активи і рахунки "Кредитпромбанку", щоб запобігти його штучному банкрутству
Відділ державної виконавчої служби Печерського районного управління юстиції 16 липня приступив до виконання рішення Господарського суду Києва про арешт активів та грошових рахунків «Кредитпромбанку». Відповідне рішення № 910/12353/13 суд прийняв 10 липня 2013 р. на виконання позову КУА «Практика» (КУА) на суму 217,39 млн грн (27,1 млн дол), що представляє інтереси західних інвесторів, сказано в прес-релізі «Практики».
У релізі повідомляється, що в 2010 р. було створено фонд «Київщина 1» з капіталом інвесторів із США, ЄС і України у розмірі 217 млн грн. Після чого, менеджери фонду відкрили в «Кредитпромбанку» депозитний рахунок.
«У той час «Кредитпромбанк» мав репутацію надійної фінансової установи. До складу його акціонерів входило кілька іноземних банків, міжнародних фінінститутів (включаючи ЄБРР), а також інвестфондів, Cargill. До продажу в березня 2013 р. «Кредитпромбанку» «Дельта Банку» дивіденди інвесторам венчурного фонду виплачувалися в повному обсязі протягом двох років. Після завершення продажу «Кредитпромбанку» виплати дивідендів припинилися», - сказано в повідомленні.
«Інвесторів запросили на зустріч з топ-менеджерами «Дельта Банку», серед яких були власник банку Микола Лагун і перший заступник голови банку Віталій Місюра. Інвесторам венчурного фонду «Київщина» запропонували відшкодувати лише 20% депозиту. У разі відмови, їм пригрозили взагалі не повернути грошові кошти», - наголошується в релізі.
«Після покупки «Кредитпромбанку», «Дельта Банк» повністю змінив його керівництво, поставивши на керівні посади своїх представників, які одночасно працювали в обох банках і займалися переведенням активів і рахунків «Кредитпромбанку» до «Дельта Банку», порушуючи українське законодавство та банківські процедури. По суті, дії керівників «Дельта Банку» були спрямовані на штучне банкрутство «Кредитпромбанку», - стверджується в релізі «Практики».
Інвестори закликали НБУ діяти відповідно з українським законодавством і нормативними актами, які передбачають призначення Нацбанком тимчасової адміністрації банку для захисту інвесторів та вкладників від неправових дій. НБУ не вжив жодних заходів, що спонукало інвесторів звернутися до Господарського суду Києва, який наклав арешт на активи і рахунки «Кредитпромбанку», щоб запобігти його штучне банкрутство, підкреслюється у релізі.
Також ошукані інвестори з США звернулися до посольства США з проханням взяти ситуацію під контроль. 11 червня 2013 посол США Джон Теффт направив офіційний лист голові НБУ Ігорю Соркіну, в якому зазначив: «Мене дуже турбують будь-які повідомлення про те, що банк належить до іноземних інвесторів інакше, ніж до українських. Як регулятору банківського сектора України, я був би вдячний, якби Ви розглянули це питання і забезпечили однакове ставлення до інвесторів «Кредит промбанку», як іноземним, так і українським».
Американо-українська ділова рада також звернувся з листом до Президента Віктора Януковича. «Активи та рахунки банку вже переводяться в «Дельта Банк», яким також володіє пан Лагун. Схоже, ці дії є складовою частиною підготовки до штучного банкрутства «Кредитпромбанку». Ми високо цінуємо Вашу прихильність і дії Уряду України щодо поліпшення інвестиційного клімату в Україні. У той же час, дії, подібні описаним вище, по суті, нівелюють всі Ваші зусилля, і, на наш погляд, повинні отримати належну відповідь», - сказано в листі главі держави.
Читайте також: Госпсуд Києва заарештував рахунки "Кредитпромбанку" у сумі 217,46 млн грн, - джерело