Документи щодо техніко-економічного обґрунтування проекту і оцінки впливу на навколишнє середовище були представлені на обговорення громадськості Хмельницького, Острога, Нетішина та Славути. Два останніх населені пункти підтримали будівництво енергоблоків, інші два - ні, повідомляє Deutsche Welle.
"Представлені матеріали містять багато суперечностей і неточностей, а окремі пропозиції не витримують критики", - зазначив координатор енергетичних програм Національного екологічного центру Артур Денисенко.
Запропонована розробниками реакторна установка не має досвіду експлуатації у світі, і її надійність нічим не підтверджена, каже експерт. А.Денисенко повідомив, що НАЕК "Енергоатом" намагається встановити цю установку на будівельні конструкції, які простояли просто неба чверть століття.
Хоча керівництво Хмельницької АЕС запевняє, що є позитивні висновки відповідних інституцій, які дозволяють це робити. У розрахунках зазначено, що захисний ковпак реакторів витримує до 6 тонн, наводить інший приклад експерт, але це у десять разів менше ваги сучасного пасажирського літака.
Громадське обговорення триватиме до кінця місяця. Свою позицію матимуть змогу висловити жителі ще десятка населених пунктів.
Нагадаємо, що рамкову угоду про проект з будівництва 3 та 4 енергоблоків на Хмельницькій АЕС підписано близько року тому між Кабінетом міністрів України та урядом Росії. Вартість будівництва вже сягає 34 млрд грн.