Держсекретар США Хіларі Клінтон закликає Іран серйозно поставитися до стурбованості міжнародної спільноти з приводу його ядерної програми. Таку заяву вона зробила на зустрічі з журналістами в Бахрейні, куди вона прибула для участі у відкритті міжнародного форуму з проблем безпеки на Близькому Сході, передає РБК з посиланням на Associated Press. Зтурбованість США у зв'язку з ядерною програмою Ірану поділяють і сусіди Ісламської Республіки. "Очевидно, що якщо ви сусід країни, що розробляє ядерну зброю - це набагато серйозніша загроза, ніж та, яка знаходиться в тисячах кілометрах від вас", - заявила держсекретар.
Раніше вчора міністр закордонних справ Бахрейну шейх Халід бін Ахмед аль-Халіфа заявив, що Близький Схід не змириться з Іраном, що володіє ядерною зброєю. Міністр зазначив, що питання про розвиток в Ірані ядерної енергетики для мирних цілей не викликає у світової спільноти будь-яких побоювань. "Однак переклад подібних технологій в русло створення ядерної зброї неприпустимий, і неприйнятний", - зазначив глава бахрейнського зовнішньополітичного відомства.
Декількома днями раніше Білий дім оголосив про введення нових санкцій проти Ірану, підозрюваного американською владою в створенні ядерної зброї. У "чорний" список Міністерство фінансів США внесло ще 10 іранських компаній, пов'язаних з державним банком Ірану Bank Mellat і "Судноплавними лініями" країни, а також п'ять приватних осіб - керівних співробітників цих фірм. Їх рахунки у фінансових установах, які знаходяться під юрисдикцією США, будуть заморожені.
Рада Безпеки ООН 9 червня 2010 р. прийняла нову, четверту за рахунком резолюцію санкцій відносно Ірану. Нові санкції були підтримані Росією і Китаєм, вони передбачають розширення ембарго проти Тегерана на торгівлю зброєю. Зокрема, Тегерану було заборонено закуповувати важкі озброєння: бойові танки, броньовані бойові машини, великокаліберні артилерійські системи, бойові літаки, ударні вертольоти, військові кораблі, ракети або ракетні системи, які охоплюються регістром ООН зі звичайних озброєнь.