ua en ru

Х.Карзай підтвердив факт проведення переговорів влади Афганістану з "Талібаном"

Президент Афганістану Хамід Карзай підтвердив, що в даний час мають місце неофіційні переговори з представниками екстремістського руху "Талібан", за допомогою яких афганський лідер сподівається прийти до мирного врегулювання національного конфлікту. "Ми розмовляли і розмовляємо як співвітчизники. Переговори не ведуться на офіційному рівні, це швидше неофіційні, особисті контакти, які ми підтримуємо вже впродовж деякого часу", - заявив політик в інтерв'ю телеканалу CNN, передає РБК.
Відзначимо, згідно інформації, що з'явилася недавно, представники уряду Афганістану і екстремістського руху "Талібан" вступили в секретні переговори, направлені на вирішення військового конфлікту, що продовжується. За даними анонімних джерел, парламентери з боку "Талібану" цього разу наділені всіма повноваженнями і мають право говорити від імені угрупування "Кветта Шур", афганської гілки "Талібану", що базується в Пакистані, і від імені її лідера Мохаммеда Омара.
Х.Карзай також висловив своє ставлення до екстремістської організації в цілому. "Талібан" частково складається з афганців, дітей афганської землі, яких спонукали до насильства викликані історичною ситуацією чинники, які ні вони, ні ми не могли контролювати. І ми хочемо, щоб вони повернулися до своєї країни", - сказав Президент Афганістану. Він також завірив, що афганське суспільство спробує "дисциплінувати їх і повернути в свою структуру". Проте, згідно твердженню Х.Карзая, він не відступається від боротьби з тероризмом і має намір продовжити протистояння бойовикам "Аль-Кайєди". "Але ті, хто є у "Аль-Кайєді" і інших терористичних організаціях, хто є нашим ідеологічним супротивником і чия діяльність направлена проти Афганістану, є нашими ворогами", - заявив політик. Ворогами він назвав також тих, хто веде підривну діяльність на території США і Пакистану, відмітивши, що "цього також не можна прийняти".
Раніше представники М.Омара наполегливо відмовлялися від участі в переговорах, вимагаючи повного виведення іноземних військ. Лідер Афганістану погоджувався приступити до мирних переговорів тільки в тому випадку, якщо таліби припинять насильство, розірвуть зв'язки з терористами і почнуть дотримуватися положень афганської конституції. Проте, як стало відомо раніше, "Талібан" націлений на підписання масштабної угоди, згідно якій представники руху зможуть претендувати на посаді в уряді, а американські війська і війська НАТО почнуть покидати межі країни.
Нагадаємо, раніше уряд Афганістану заснував мирну раду з 70 членів, зусилля яких будуть зосереджені на просуванні переговорів з лідерами "Талібану".