ua en ru

Грузія може відмовитися від участі в Олімпіаді у Сочі

Грузія може переглянути своє рішення про участь у зимових Олімпійських іграх у російському Сочі, якщо журналісти з Абхазії і Південної Осетії будуть акредитовані на іграх як кореспонденти незалежних держав. Про це в інтерв'ю Громадському грузинському мовнику заявила міністр закордонних справ Грузії Майя Панджикідзе.

Грузія може переглянути своє рішення про участь у зимових Олімпійських іграх у російському Сочі, якщо журналісти з Абхазії і Південної Осетії будуть акредитовані на іграх як кореспонденти незалежних держав. Про це в інтерв'ю Громадському грузинському мовнику заявила міністр закордонних справ Грузії Майя Панджикідзе (на фото), передає радіо "Свобода".

Глава дипломатичного відомства сказала, що розчарована рішенням про акредитацію на Олімпійських іграх в Сочі журналістів з Абхазії і Південної Осетії. За її словами, Грузія вирішила брати участь в Олімпіаді, але якщо в Сочі грузинську сторону очікують провокації і сюрпризи, то, зазначила міністр, не виключений перегляд раніше прийнятого рішення.

Міністр у справах молоді та спорту Грузії Леван Кіпіані, син прославленого грузинського футболіста радянської епохи Давида Кіпіані, багатозначно зауважив в інтерв'ю журналістам, що Національний олімпійський комітет Грузії вже направив до Міжнародного олімпійського комітету спеціальний лист і "очікує на відповідь". Чи йде в посланні мова про спортсменів з Абхазії і Південної Осетії, невідомо.

Зазначимо, Грузія не перша країна, що заговорила про бойкот сочинської Олімпіади. Хоча інші політики і громадські діячі виступали за бойкот цього спортивного заходу з інших причин, а саме, через так звані "антигейські закони", прийняті російською владою.

Раніше не брати участі в Іграх закликав американський сенатор Ліндсі Грем. Приводом для неучасті спортсменів у головній спортивній події чотириріччя американський законодавець вважав позицію російської влади у ситуації з викривачем спецслужб США Едвардом Сноуденом, який отримав тимчасовий притулок у Росії.

Пізніше до бойкоту закликали й низка американських артистів, зокрема Мадонна та Леді Гага, а також відомий англійський актор Стівен Фрай, що виступили проти скандального російського "антигейського закону". Минулого тижня через цю ж причину приїхати на відкриття Ігор у Сочі відмовилася співачка Шер.

Раніше британський прем'єр Девід Кемерон відмовився бойкотувати Олімпіаду в Сочі.