ua en ru

РФ вимагає відкликати обіцянку членства в НАТО для двох країн. Що їй відповіли

РФ вимагає відкликати обіцянку членства в НАТО для двох країн. Що їй відповіли Фото: у Грузії назвали неприйнятним заклик РФ відкликати обіцянку про вступ України в НАТО (flickr.by)

У Міністерстві закордонних справ Грузії відреагували на заклик РФ відкликати обіцянку про членство України та Грузії у НАТО. Там назвали такі вимоги неприйнятними.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу МЗС Грузії.

"Міністерство закордонних справ вважає неприйнятною заяву Міністерства закордонних справ Російської Федерації, згідно з якою РФ вважає за необхідне дезавуювати рішення бухарестського саміту 2008 року про те, що Грузія та Україна стануть членами НАТО", - йдеться в заяві.

У грузинському МЗС нагадали, що 3 квітня 2008 року на саміті в Бухаресті лідери країн-членів НАТО вирішили, що Грузія (і Україна) стануть членами НАТО.

"Вищезазначене є надзвичайно важливим політичним рішенням, заснованим на консенсусі, заснованим на фундаментальному принципі міжнародного права, згідно з яким всі держави мають суверенне право обирати свій власний зовнішньополітичний курс", - зазначено в повідомленні.

У відомстві наголосили, що рішення, ухвалене на саміті у Бухаресті, повторювалося на всіх самітах НАТО, які відбулися після 2008 року.

Так, зокрема, у комюніке, прийнятому на саміті НАТО в Брюсселі у 2021 році, наголошується, що союзники вважають неприйнятним втручання будь-якої третьої сторони у визначення зовнішніх пріоритетів країн.

"Зважаючи на все вищевикладене, будь-яка заява, зроблена третьою стороною щодо перегляду рішення Бухарестського саміту, яка суперечить основним принципам та нормам міжнародного права, є неприйнятною для Міністерства закордонних справ", - підкреслюють в повідомленні.

У грузинському МЗС зазначили, що головним викликом європейської та євроатлантичної архітектури безпеки сьогодні є дії Російської Федерації,

"Вони (дії - ред.) виявляються в окупації та анексії територій сусідніх суверенних країн, ігнорування основних принципів міжнародного права та невиконання зобов'язань", - додають у повідомленні.