Активісти заявили про незаконність ліквідації Громадської ради при МІУ
Члени Громадської ради при Міністерстві інфраструктури України (МІУ) звинуватили міністра інфраструктури Володимира Омеляна у незаконних діях щодо дострокової ліквідації заради. Про це йдеться у відповідному зверненні Громадської ради до прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана.
"Принципова діяльність Громадської ради при Міністерстві інфраструктури України стала не до вподоби Міністру інфраструктури України Володимирові Омеляну і він за 2,5 місяці до закінчення її повноважень, щоб не оприлюднювати висновків Ради про незадовільну роботу Міністерства, що були проголосовані на її останньому засіданні, через кілька днів після проведення згаданого засідання видав Наказ про дострокове припинення діяльності Громадської ради та розгортає навколо цього інформаційну кампанію з образами в адресу членів ради. Він в особі членів Громадської ради, серед яких більшість на відміну від Міністра як раз професіонали, що вже чимало для розвитку галузі, продовжують робити все можливе, щоб вона стала дійсно проєвропейською, образив не їх, а й численні інституту громадянського суспільства, які делегували до Громадської ради при Міністерстві інфраструктури своїх кращих представників", - наголошується у зверненні.
Автори звернення переконані, що Омелян "зробив виклик усьому світовому та європейському громадянському суспільству, знехтувавши конституційними правами та свободами громадян України, їх общественных інституцій, знехтував європейськими цінностями, до яких український народ так прагне долучитися".
Також зазначається, що міністр "протизаконно достроково 14 березня 2017 року ліквідував Громадську раду при Міністерстві інфраструктури України, яка за кілька днів до того визнала роботу Міністерства незадовільною".
"Офіційна підстава для дострокового припинення діяльності Громадської ради – це нібито її саморозпуск, якого не було і не могло бути, бо Громадська рада при Міністерстві інфраструктури, як і профільні комітети Ради, її правління регулярно збирались на планові і позапланові засідання відповідно до законодавства України, виконувала свої завдання, надавала міністрові та Міністерству численні пропозиції, ініціативні проекти, спрямовані на проведення прогресивних галузевих реформ відповідно до міжнародних та європейських стандартів, здійснювали громадський контроль за роботою Міністерства, що було невигідним для Володимира Омеляна", - наголошується у зверненні.
На думку членів Ради, "в чесному, прозорому, демократичному проєвропейському суспільстві такого бути не може".
Активісти вимагають у Гройсмана відповідно до ч. 9 ст.15 закону України "Про центральні органи виконавчої влади" скасувати наказ Міністерства інфраструктури України про дострокове припинення діяльності Ради, надавши Громадській раді можливість завершити свою діяльність відповідно до чинного законодавства.