ua en ru

Гройсман: для успішної децентралізації необхідний держконтроль за рішеннями місцевої влади

Гройсман: для успішної децентралізації необхідний держконтроль за рішеннями місцевої влади Фото: Володимир Гройсман

Не можна допустити, щоб центри князівств змістилися з Києва на регіональний і субрегіональний рівень

Впровадження державного контролю за рішеннями органів місцевого самоврядування має ключове значення для успішності всієї реформи децентралізації. Про це сьогодні під час засідання Національної ради реформ заявив Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман, передає кореспондент РБК-Україна.

"Впровадження державного контролю за рішеннями органів місцевого самоврядування має ключове значення для успішності всієї реформи (децентралізації - ред.). Не можна допустити, щоб центри князівств змістилися з Києва на регіональний і субрегіональний рівень. Це просто неможливо допустити. Тому запроваджуються, оскільки Президент країни, Кабінет Міністрів передає повноваження виконавчі на базовий рівень, рівень районів, області, має бути запроваджений зовсім інший інструмент контролю. І тому адміністрації будуть перетворені у префектури і в префектах будуть уповноважені наступні контрольно-наглядові координуючі, оскільки на територіях будуть присутні державні органи влади, це є природно. Таким чином буде забезпечено контроль з боку держави", - зазначив Гройсман.

Також він розповів про ще одну новацію, яку пропонують експерти.

"І ще одна новація, яку пропонують експерти... Питання, що якщо місцева рада вийде за межі своєї компетенції, а саме тільки в одному випадку - це те, що стосується суверенітету і територіальної цілісності нашої країни, ну наприклад, хтось прийме рішення вийти зі складу України в односторонньому порядку і вступити кудись, має бути прийняте рішення про припинення такого акту, який винесено, і припинення функціонування такого органу з одночасним призначенням виборів. Так от, оскільки Президент країни є гарантом територіальної цілісності і гарантом Конституції, логічно виникає право Президента на те, щоб припинити дію цього органу і відповідним чином призначити туди державного уповноваженого з одночасним призначенням виборів до одного року. Тобто це може бути, якщо конфлікт не серйозний, 3 місяці, і автоматично Конституцією забезпечується, що не пізніше, як за 10 днів, як спливає цей термін, який визначений Президентом, мають відбутись автоматично місцеві вибори",- розповів Гройсман.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Гройсман прогнозує, що перехідний період децентралізації триватиме 2 роки.