Гройсман допускає розгляд Радою відставки уряду завтра
Однак спікер зазначив, що ще не підписав проект постанови про відставку Кабміну
Спікер Верховної Ради України Володимир Гройсман допускає, що парламент може розглянути завтра проект постанови про відставку уряду, ініційований фракцією "Самопоміч", якщо депутати зберуть 150 підписів. Про це в ході брифінгу у відповідь на питання кореспондента РБК-Україна повідомив спікер ВР Володимир Гройсман.
"Відразу це питання (по завершенні збору 150 підписів, - ред.) буде направлено в комітет. Як тільки комітет розгляне, це буде готовність до розгляду у Верховній Раді", - сказав Гройсман
Спікер додав, що теоретично Рада може розглянути це питання вже завтра.
"Теоретично можливо",- сказав він.
Разом з тим, спікер зазначив, що за результатами звіту уряду депутати повинні визнати роботу уряду задовільною або незадовільною.
"щодо оцінки роботи уряду. Підготовлено постанову про те, щоб взяти до відома даний звіт і він є базовим. На сьогодні народними депутатами зареєстровано ще одну постанову, як альтернативне, щодо визнання незадовільною роботу уряду. Ці дві постанови будуть розглядатися за результатами звіту уряду", - повідомив Гройсман.
Спікер парламенту додав, що ще не підписав проект постанови про відставку уряду.
"На даний момент я не підписав, але хочу сказати, що у мене є багато питань до окремим міністрам уряду. Моя оцінка досить критична",- сказав Гройсман.
На уточнююче питання, чи буде все ж його підпис під відповідним проектом постанови, обіцяв подумати.
"Я подивлюся",- додав він.
Відзначимо, що за законом відставка уряду може бути розглянута вже завтра.
Так, у п. 7 ст. 228 регламенту Верховної ради сказано: "У разі якщо діяльність Кабінету Міністрів України визнана незадовільною, Верховна Рада за умови додержання вимог статті 87 Конституції України може прийняти резолюцію недовіри Кабінету Міністрів України без додаткового включення цього питання до порядку денного пленарного засідання Верховної Ради"
У свою чергу стаття 87 Конституції свідчить: "Верховна Рада України за пропозицією не менш як однієї третини народних депутатів України від її конституційного складу може розглянути питання про відповідальність Кабінету Міністрів України та прийняти резолюцію недовіри Кабінетові Міністрів України більшістю від конституційного складу Верховної Ради України"
При цьому постанова про визнання діяльності Кабміну незадовільною вже зареєстровано у Раді.
Нагадаємо, 15 лютого партія "Самопоміч" схвалила резолюцію про відставку Кабінету міністрів України. Відповідне рішення ухвалили делегати на позачерговому з'їзді партії в Києві.