Group DF готова купити російський завод "Міндобрива" за 1,4 млрд дол,- Фірташ
Бізнесмен Дмитро Фірташ вперше офіційно підтвердив свій інтерес до російського заводу "Міндобрива" у Воронезькій області. Його Group DF готова заплатити за актив 1,4 млрд дол., що перевищує офіційно оголошене пропозицію "Єврохіму", пише газета РБК daily.
У холдингової компанії Group DF, що представляє інтереси Фірташа, РБК daily офіційно підтвердили, що група бере участь у тендері на придбання російського підприємства "Міндобрива" в Росоші. Group DF є єдиною українською компанією, яка бере участь у тендері, пояснили в холдингу. Однак вже кілька великих російських підприємств заявили про бажання придбати Россошанський завод.
Про готовність викупити холдингову компанію Yaibera, що володіє контрольним пакетом "Міндобрив" (майже 80% акцій), в кінці квітня оголосив "Єврохім". Керівництво "Єврохіму" оцінило "Міндобрива" в 1,3 млрд дол., відповідно, частку Yaibera - приблизно в 1 млрд дол. У квітні з аналогічною пропозицією виступила група "Акрон". За заявою "Акрона", його пропозицію було "можна порівняти за ціною". Крім того, "Акрон" запропонував компанії Yara - одному з акціонерів Yaibera - у якості "бонусу" врегулювати суперечку щодо їх спільного підприємства "Нордік Укр Холдинг".
Ціна, яку пропонує за Россошанський завод український претендент, перевищує пропозицію "Єврохіму" і, ймовірно, "Акрона". "Стартова ціна операції оцінювалася в 1 млрд дол. Але на даний момент Group DF вже підтвердила свою заявку на рівні 1,4 млрд дол.", - передав РБК daily Фірташ через свого представника.
Офіційно тендер на продаж "Міндобрив" оголошено не було. Однак представники компанії визнавали, що питання про продаж може бути винесено на порядок річних загальних зборів акціонерів, яке відбулося 27 травня. У "Міндобрива" підсумки зборів акціонерів не коментують, проте ніяких заяв, обов'язкових у разі прийняття ключового для компанії рішення, також зроблено не було.
На відміну від російських конкурентів для Фірташа покупка заводу з виробництва азотних добрив у Воронезькій області має ще одну істотну перевагу. "Це величезний завод дуже хорошої якості. Його перевагою для нас є те, що він знаходиться всього в ста кілометрах від українського кордону і має газ по 80 дол.", - зазначив бізнесмен. Вартість газу - сировини для виробництва азотних добрив - є болючою темою і для російських, і тим більше для українських переробників. Хоча в кінці квітня Фірташ оголосив, що домовився про постачання середньоазіатського газу українським хімічним підприємствам і виключив зі схеми постачань "Газпром".